Odborník radí: Kvitnutie budlei

image 22926 25 v1

V predzáhradke nám rastie krásna budlea. Vždy však rýchlo rozkvitne aj rýchlo odkvitne. Chcela by som sa z nej tešiť oveľa dlhšie. Počula som, že kvitnutie tohto kra je možné ovplyvniť a predĺžiť. J.K., Bratislava

Dôležité je v prvom rade zvoliť dlhšie kvitnúci kultivar. Môže to však byť problém pretože záhradníctva široký výber kultivar tejto dreviny nemajú. Ovplyvniť kvitnutie tohto kra môžete tým, že budete pravidelne odstraňovať odkvitnuté súkvetia. Tvoriť sa budú nové aj keď budú oveľa menšie. Ideálne je robiť to pravidelnejšie. Drevina sa zároveň bude pekne zahusťovať. Úkon zároveň prispieva k vyššej atraktivite kra. Zosychajúce súkvetia rozhodne nepôsobia dobre.  V tomto období a teda aj v kvitnúcom stave je možné ale s koreňovým balom tieto dreviny vysádzať.

Odborník radí:  Kvitnutie budlei

Odpovedal: Daniel Košťál, záhradnícky špecialista 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.