Môže sa čemerica pestovať aj v nádobe?

image 39152 25 v1

Môžem pestovať čemericu v nádobe na okne, bude tu kvitnúť? Páči sa mi táto trvalka, nemám však záhradu. (Jana S., Trnava)

Čemericu (Helleborus niger) môžete pokojne pestovať aj v nádobe. Nakúpte si kvalitné priesady, bez známok čiernej škvrnitosti – z takýchto rastlín by ste sa tešili krátko. Rastlín môže byť niekoľko, v skupinke viac vyniknú. Vysaďte ich do záhradníckeho substrátu a do hlbších črepníkov. Dbajte na to, aby zemina bola stále mierne vlhká – je to dôležité najmä počas kvitnutia. Vyvarujte sa však premáčania. Zalievajte ich len počas slnečných dní, keď nemrzne (ideálne okolo poludnia). Vhodné miesto by malo byť chránené a v polotieni. Čemerica okrem kvetov púta aj vždyzelenými listami, tak môže okná dekorovať celoročne. Po odkvitnutí nezabudnite odstrániť odkvitnuté kvety, prihnojovanie nie je potrebné.

Odpovedal: Daniel Košťál
Foto: isifa/Shutterstock 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.