Existuje sekera, ktorá vám výrazne uľahčí prácu

Sekeru Vipukirves vynašli vo Fínsku a váži iba necelých 1,9 kg. Jej unikátnosť spočíva v tom, že os sekania je mimo stredu, čiže sa zároveň správa ako klin. Tento princíp vyžaduje pri sekaní oveľa menej vynaloženej sily. Pozrite si video, ktoré demonštruje prácu s touto sekerou.

Komentáre

 1. A. Bresticova says:

  Supper sikovny drevorubac

  1. Jediné čo sa mi na tom páči je ta pneumatika.

 2. Nech seka ihlicnate polena smrek ,jedlu ,borovicu alebo dokonca buk dub a nie brezu.ani sa necudujem ze mu to tak ide.

  1. V zime, keď je drevo zamrznuté sa štiepe najlepšie!!! To predsa musí každý kto nejaké to drevo poštiepal vedieť. A buk je jedno z najlepších driev na štiepanie. Chcel by som tu sekeru vyskúšať, až potom by som hodnotil. A Fíni ako aj ostatné severské národy majú predpoklady na to, aby inovovali sekeru.

 3. Nech vyskúša štiepať surového hraba. To mu ani táto sekera moc nepomôže.

 4. Anna Berecka says:

  Chcela by som taku sekeru kupit. Kolko stoji?

   1. 225 eur a este sa aj narobit,tak to je pekne ubohe

 5. toto môžu vymyslieť iba Fíni

 6. Na Slovensku sa dlhé roky používajú ku spracovaniu dreva na kúrenie tri druhy sekier:kálačka,štiepačka a okliesňovačka.Každá má svoj tvar a váhu,ale jedno majú spoločné:OSTRIE je vždy v osy poriska a každý sa s nimi narobí! Ak nie je,dochádza pri sekaní k pootáčaniu poriska v rukách-jasne to vidieť na detailnom zábere-no a rád by som videl tie mozole po rozštiepaní kopy dreva hoci aj v rukaviciach.Pri kúpe takéhoto typu sekery by si mal každý uvedomiť,že MÚDRY sa učí na chybách iných a SOMÁR na vlastných!!!! Nedalo mi to.

 7. S tou pneumatikou je to celkom dobrý nápad. Budem to praktizovať aj na SK 🙂

 8. On si tam schvalne vybral makke a drevo bez sukov! Takze,by mu to na inaksom dreve nešlo,to by som aj ja dokazal z obycajnou sekerou,nie?

 9. Valtanen says:

  Ale ved vo Fínsku rastú len samé brezy. Akurát vhodné do reklamy. Musíme ich požiadať o reklamu na bukovom, hrabovom, alebo dubovom(?) dreve. Ale myšlienku decentralizovanej osi sekery beriem, nevedel som, skúsim vyrobiť. Ináč ich cena (220€)je na slovenské pomery luxus….

 10. Myslim ze to je narocne na zapastie, skus postiepat drevo s pokrutenym poriskom pred tym ako pred tym das dve stovky za „mimoosu“ sekeru 🙂

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.