Existuje sekera, ktorá vám výrazne uľahčí prácu

Sekeru Vipukirves vynašli vo Fínsku a váži iba necelých 1,9 kg. Jej unikátnosť spočíva v tom, že os sekania je mimo stredu, čiže sa zároveň správa ako klin. Tento princíp vyžaduje pri sekaní oveľa menej vynaloženej sily. Pozrite si video, ktoré demonštruje prácu s touto sekerou.

Sekeru Vipukirves vynašli vo Fínsku a váži iba necelých 1,9 kg. Jej unikátnosť spočíva v tom, že os sekania je mimo stredu, čiže sa zároveň správa ako klin. Tento princíp vyžaduje pri sekaní oveľa menej vynaloženej sily. Pozrite si video, ktoré demonštruje prácu s touto sekerou.

 1. A. Bresticova says:

  Supper sikovny drevorubac

  1. Martin says:

   Jediné čo sa mi na tom páči je ta pneumatika.

 2. Anonym says:

  Nech seka ihlicnate polena smrek ,jedlu ,borovicu alebo dokonca buk dub a nie brezu.ani sa necudujem ze mu to tak ide.

  1. Jose says:

   V zime, keď je drevo zamrznuté sa štiepe najlepšie!!! To predsa musí každý kto nejaké to drevo poštiepal vedieť. A buk je jedno z najlepších driev na štiepanie. Chcel by som tu sekeru vyskúšať, až potom by som hodnotil. A Fíni ako aj ostatné severské národy majú predpoklady na to, aby inovovali sekeru.

 3. pavolpi says:

  Nech vyskúša štiepať surového hraba. To mu ani táto sekera moc nepomôže.

 4. Anna Berecka says:

  Chcela by som taku sekeru kupit. Kolko stoji?

  1. kolbas says:

   225€

   1. Bomber says:

    225 eur a este sa aj narobit,tak to je pekne ubohe

 5. miroslav says:

  toto môžu vymyslieť iba Fíni

 6. miroslav says:

  Na Slovensku sa dlhé roky používajú ku spracovaniu dreva na kúrenie tri druhy sekier:kálačka,štiepačka a okliesňovačka.Každá má svoj tvar a váhu,ale jedno majú spoločné:OSTRIE je vždy v osy poriska a každý sa s nimi narobí! Ak nie je,dochádza pri sekaní k pootáčaniu poriska v rukách-jasne to vidieť na detailnom zábere-no a rád by som videl tie mozole po rozštiepaní kopy dreva hoci aj v rukaviciach.Pri kúpe takéhoto typu sekery by si mal každý uvedomiť,že MÚDRY sa učí na chybách iných a SOMÁR na vlastných!!!! Nedalo mi to.

 7. drak says:

  S tou pneumatikou je to celkom dobrý nápad. Budem to praktizovať aj na SK 🙂

 8. Anonym says:
 9. ivan says:

  On si tam schvalne vybral makke a drevo bez sukov! Takze,by mu to na inaksom dreve nešlo,to by som aj ja dokazal z obycajnou sekerou,nie?

 10. Valtanen says:

  Ale ved vo Fínsku rastú len samé brezy. Akurát vhodné do reklamy. Musíme ich požiadať o reklamu na bukovom, hrabovom, alebo dubovom(?) dreve. Ale myšlienku decentralizovanej osi sekery beriem, nevedel som, skúsim vyrobiť. Ináč ich cena (220€)je na slovenské pomery luxus….

 11. Palo says:

  Myslim ze to je narocne na zapastie, skus postiepat drevo s pokrutenym poriskom pred tym ako pred tym das dve stovky za „mimoosu“ sekeru 🙂

 12. Juraj says:

  Sekera dráha ako štiepačka na drevo ešte sa človek narobí ako hovädo , chcel by som vidieť ako by mu to išlo z takým uzlovým drevom

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.