vyrobte si policky do kupelne

Vyrobte si poličky do kúpeľne

Medzi praktické doplnky vnútorného zariadenia kúpeľní patria poličky. Ak nedostanete kúpiť také, aké vám vyhovujú, môžete si ich vyrobiť podľa tohto návodu.

Rohová polička
Na jej výrobu potrebujeme:
▶ pásovú oceľ 25 x 5 mm (2 ks)
▶ uholník 20 x 20 x 3 mm (3 ks)
▶ uholník 20 x 10 x 2 mm (5 ks)

Tento materiál pozvárame podľa výkresu a kovovú konštrukciu máme hotovú. Zvary obrúsime a konštrukciu natrieme vhodnou farbou.

Kúpeľňová polička
Pripravíme si potrebný materiál. Kostru poličky vyrobíme z dvoch kusov oceľovej rúrky 3/8“ (8), ktorú ohneme podľa výkresu do oblúka (potrebujeme na to súpravu na zváranie plameňom). Ohnuté oblúky spevníme priečkami (10) a navzájom pozvárame 10 kusov uholníkov s rozmermi 20 x 10 x 2 mm (7). Obrúsime ich a povrch upravíme vhodnou farbou.

Na rohovú poličku si zo 6 mm hrubého skla dáme narezať päť kusov s rozmermi 400 x 275 x 275 mm (1) a na kúpeľňovú päť kusov s rozmermi 390 x 255 mm (9). Aby konštrukcia v mieste dotyku s dlaždicami nehrdzavela, dáme na stojky poličiek pryžové podložky.

Jozef Sendrej, Teplička nad Hornádom
Foto a kresby autor

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.