Ako prerobiť staré poštové schránky na skrinky

Ako prerobiť staré poštové schránky na skrinky

„Pri zariaďovaní kutilského raja – mojej dielničky ma trápil problém, aké police, aké skrinky, aké regály a z čoho vyrobiť, aby to bolo finančne prijateľné, a najmä účelné.“, píše náš čitateľ Jozef Dudra z Košíc.

„Problém bol problémom dovtedy, kým som si na panelákovom sídlisku všimol, že sa v obytnom dome vymieňajú staré, dokrivené, ošarpané poštové schránky za nové. Keď som videl, že tie staré končia v odpade, hneď som si predstavil, aké by z nich mohli byť v dielni krásne skrinky na náradie.A tak som z takých dvoch skriniek v dielni s malými nákladmi – len za farbu a výmenu FAB zámkov – a s trochou šikovnosti urobil uzamykateľné skrinky na náradie.“

Pracovný postup

Z pôvodných schránok uhlovou brúskou odrežeme vnútorné časti, tak, že zostane len rám dvierok. Takto v jednom skrinkovom komplete s rozmermi 83 × 65 × 30 cm vzniknú 4 samostatné uzamykateľné skrinky. Po vyrezaní všetkých vnútorných častí celé skrinky natrieme základnou a vrchnou farbou. Do vyrezaných otvorov v dvierkach z vnútornej strany dvierok prinitujeme plechy, ktoré tvoria čelá skriniek. Môžeme využil odpad z hliníkového perforovaného plechu, ktorý sa používa na úžľabia strešných systémov. Ak nefunkčné zámky vymeníme za nové, ako v našom prípade, zlodeji budú mať sťaženú prácu aj po vniknutí do dielničky. Takto pripravené skrinky priskrutkujeme na stenu.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste„Medzi skrinkami zostala medzera, v mojom prípade 75 cm. Túto medzeru medzi skrinkami som vyplnil policami, ktoré som skrutkami upevnil na boky skriniek. A tak je teraz v dielni viac poriadku. Niektoré veci našli svoje miesto v skrinkách, niektoré na policiach medzi skrinkami a využitý je aj priestor na skrinkách, ktorý slúži ako ďalšia polica. Tak málo stačilo na vyriešenie problému aké police, aké skrinky, aké regály a z čoho vyrobiť. Domáci majstri, ktorí potrebujú vybaviť svoju dielničku skrinkami na náradie, sa môžu nechať inšpirovať mojím nápadom, ktorý stojí trocha námahy, ale iba málo peňazí.“

Text a foto: Ing. Jozef Dudra, Košice
Zdroj: časopis Urob si sám, JAGA GROUP, s.r.o.

–>

Komentáre

 1. Okolosediaci says:

  Zatial som neprisiel na to, preco si autor musi vo vlastnej dielni zamykat skrinky … jedine zeby paranoja?

  1. Že by si nemal deti?

 2. dobry napad,

 3. napad z unudenej a chorej hlavy

  1. Pokial mas dielnu (asi nemas) tak by si mal vediet ze z bezpecnostneho hladiska farby a riedidla atd. horlaviny, zieraviny mas mat v kovovej skrini. A pokial ta skrina alebo policka je uzka a farbiva mas v jednom rade, tak mas aj prehlad. A pokial mas deti tak zamknes kyselinu a nebezpecne zieraviny. No a v neposlednom rade asi nebudes kutil, pre mna jednoznacne dobry napad.

  2. Je to dobrý nápad. Evidentne Váš príspevok je z chorej unudenej hlavy.

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.