Rýchle a ľahké zastrešenie altánku

image 22834 25 v1

Na zastrešenie záhradnej chatky nepotrebujete pokrývača. S asfaltovou krytinou to totiž bez problémov zvládnete aj sami. Pritom si vystačíte len s bežným náradím, ako sú klince, kladivo, meter a nôž.

„Altánok si môžete zastrešiť rýchlo a ľahko aplikovaním asfaltovaného pásu modifikovaného SBS kaučukom s nosnou vložkou zo sklenenej rohože spevnenej sklenenou mriežkou. Je vhodný na strechy so sklonom do 30°,“ hovorí Pavol Pekar, produktový manažér Icopal a.s. Okrem príjemného vzhľadu a prijateľnej ceny sa asfaltová krytina vyznačuje aj výbornými parametrami. Je maximálne vodotesná, odolná proti mechanickému poškodeniu i UV žiareniu.

zastrešenie

Krok 1: Odmerajte plochu strechy od hrany po hrebeň. Odrežte primeranú dĺžku asfaltovaného pásu, pričom k tomu nezabudnite pripočítať 20 cm na upevnenie na druhej strane hrebeňa strechy. Asfaltovú krytinu (napr. Icopal 3D® Gardener) položte kolmo na odkvap plochej strechy. Pás na hrebeni upevnite klincami. Vzdialenosť medzi jednotlivými klincami by mala byť maximálne 15 cm. Dĺžku klincov prispôsobte hrúbke podkladnej dosky. Pri okraji strechy prilepte pás asfaltovým lepidlom, ktoré nanesiete v šírke 12 cm. Krytinu lepte aj na ostatných špeciálnych miestach, ako pri komíne či odkvape.

zastrešenie

Krok 2: V pozdĺžnom smere pribite krytinu klincami. Klince by mali byť v maximálnej vzdialenosti 15 cm a vytvárať šachovnicový vzor. Klince pribíjajte v mieste pozdĺžneho presahu, kde pás neobsahuje minerálny posyp a je chránený fóliou.

zastrešenie

Krok 3: Po položení prvého pásu môžete pokračovať s položením ďalšieho. Prispôsobte vzor krytiny k už položenému pásu a krytinu priklincujte.

zastrešenie

Krok 4: Na vzájomné spojenie asfaltovaných pásov vám poslúžia samolepiace bočné okraje. Odstráňte ochrannú pásku, čím sa sprístupní samolepiaca spodná strana. Počas neskorej jesene alebo skorej jari, keď vonkajšia teplota klesne pod 10˚C, sa odporúča dodatočné nahrievanie okrajov teplovzdušnou pištoľou. Zabezpečíte tak dokonalé spojenie jednotlivých pásov aj počas chladnejších dní.

Tip: Všetok nábytok a záhradné doplnky na jednom miestezastrešenie

Krok 5: Zatlačte pevne na spoj, aby sa zabezpečilo pevné spojenie pásov. Pri pokladaní ostatných pásov na strechu záhradnej chatky postupujte rovnakým spôsobom. Ak je potrebné zhotoviť priečny spoj, musíte pás rozrezať pozdĺž tmavého vzoru posypu krytiny. Okraj tak nebude viditeľný. Na takto pripravený priečny spoj naneste asfaltové lepidlo a spoj dôkladne pritlačte.

zastrešenie

Krok 6: Pokiaľ je potrebný hrebeňový prvok, odrežte na záver v pozdĺžnom smere primerane dlhý kus pásu a pomocou asfaltového lepidla ho upevnite na hrebeň. Strecha záhradného domčeka je hotová.

Viac informácií o krytine nájdete na www.3d.icopal.sk 

ZDROJ: PR článok spoločnosti Icopal, a.s.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.