Majster roka 2022: Záhradný bazén, ktorý vznikal päť rokov

Záhradný bazén vo výstavbe
Zdroj: Emil Melo

Touto cestou by som chcela prihlásiť do súťaže môjho 75-ročného otca, ktorý v priebehu piatich rokov svojpomocne sám staval bazén. Hovorí, že to bol jeho sen. Prečítajte si, ako prezentuje svoju stavbu.

Vykopaný materiál som dával do kýbľov a navijakom som to vyťahoval. Vykopať sa muselo 7 metrov (priemer), aby sa dalo okolo toho chodiť. Celkovo som vyniesol 120 ton materiálu. Potom nasledovala betónová platňa. Na to išli roxory 8 stojmo a potom roxory 12 hore. Na platňu išli tiež roxory a znova betón.

Záhradný bazén vo výstavbe
Zdroj: Emil Melo

Kocky a dlažba vznikli tak, že som si urobil formy a do nich som dával betón. Betón som zvibroval na vibračnej plošine a potom som to vyklápal. Vibračnú plošinu som si tiež vyrobil sám. Jama, kde je teraz pieskové čistenie vody, sa nachádza vedľa bazéna. Vodu beriem z vlastnej vykopanej studne – za 2h dá 30 kubíkov, t.j. za 2 hodiny naplním bazén.

Záhradný bazén vo výstavbe
Zdroj: Emil Melo

Rozmery bazéna:

Vnútorný priemer 5 metrov (omietnutý zvnútra). Do bazéna vedie 11 schodov. Výška bazéna je 165 cm a hrúbka 27 cm.

Okolie bazéna ešte upravujeme a s dcérou tam zakladáme záhradu s bylinkami a zeleninou.

Emil Melo

Záhradný bazén
Zdroj: Emil Melo
Príspevok bol zaradený do súťaže Majster roka 2022, ktorej ste sa mohli zúčastniť do konca júna 2022. Pozrite si, ako súťaž dopadla a spoznajte nášho víťaza! V septembri na našom webe spúšťame hlasovanie verejnosti o najlepší uverejnený projekt, tak zostaňte s nami.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.

Ak už registráciu máte, prihláste sa.