Majster roka 2022: Finančne nenáročné vyvýšené záhony

Finančne nenáročné vyvýšené záhony
Zdroj: Jan Milčák

Žena ma poprosila, aby som jej spravil vyvýšené záhony, no nechcel som do toho veľa investovať, pretože o mesiac začíname s rekonštrukciou fasády domu. Tak som sa rozhodol pre finančne nenáročný projekt.

Použil som zvyšné hranoly z rekonštrukcie interiéru a starý smrekový obklad ako úchytné tyčky do zeme a použitú plávajúcu podlahu. Miesto nopovej fólie som použil hrubý igelit určený na vyhodenie.

Finančne nenáročné vyvýšené záhony
Zdroj: Jan Milčák

Z vyvýšených záhonov som vykopal úrodnú pôdu (20 cm), dno som vystlal konármi ovocných stromom z kompostárne a vykopanú zeminu som naspäť vysypal (zmiešanú so substrátom). Dokopy som nad tým strávil 5 dní a minul som 100 eur.

Finančne nenáročné vyvýšené záhony
Zdroj: Jan Milčák
Finančne nenáročné vyvýšené záhony
Zdroj: Jan Milčák

Plán nízkorozpočtového záhonu je splnený, žienka môže sadiť a ja sa môžem venovať fasáde.

Jan Milčák

Zapojte sa aj vy do súťaže Majster roka 2022 a vyhrajte! Všetko o súťaži nájdete tu:
Staň sa Majstrom roka 2022 a vyhraj farby na celý dom!

Komentáre

 1. Otrasne, ako mozete taketo nieco uverejnit s takymto titulkom? Ten igelit namiesto nopovej folie tam nema co hladat, jeho funkcia je akurat tak urychlenie hnitia toho chatrneho dreva. Urcite to je lacne, ale vydrzi to len jednu sezonu a viac roboty bude s rozoberanim, nez so samotnou vyrobou.

 2. Lukas Urblik says:

  Ak mám byť úprimný, tak to asi dlho nevydrží. Na druhej strane sa mi páči snaha pána využiť materiály, ktoré boli na vyhodenie. Možno ak by použil tu nopovu fóliu, ktorá nestojí až tak veľa, do zeme ukotvil hrubšie hranoly a dal ich na hustejšie, tak by to vydržalo dlhšie. Myšlienka bola dobrá, len to trochu ešte upraviť. Každý robíme chyby na ktorých sa učíme a to nás posúva ďalej a nabudúce to pán urobí lepšie.
  Prajem veľa úspešných projektov.

 3. Zdravim, dakujem za kritiku, no aby sa mi to nerozpadlo, zahony som zviazal viazacim drôtom. Ten je skryty v zemi.Cerveny smrek ako tycky vydrzia omnoho dlhsie ako si myslite.
  Nevenoval som tomu tolko casu, aby mi to vydrzalo len jednu sezonu. Ale cas ukaze.
  Pekny den

 4. náhodou, za málo peňazí dosť veľa muziky

 5. Výborný nápad. A v dnešnej konzumnej spoločnosti aspoň niekto recykluje. Všetci vieme urobiť záhony na pohľad krásne z nových materiálov, ale do takého projektu sa nie každý pustí. A zelenina bezpochyby vyrastie aj v zrecyklovanom záhone, tej je to jedno.

 6. ..ja som tiez robil pre priateľku vyvýšené záhony ale zo vstavaných doseba vkladanych dosák.nestalo ma to skoro nič iba fóliu,lebo vkladané dosky som zobral zo stavby kde som pracoval(neukradol som ich)…a stálo ma to cca 20€..keby viem priložiť foto ale neviem.Pali

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.

Ak už registráciu máte, prihláste sa.