Chodník z okrúhlych betónových nášľapov
Zdroj: Youtube.com/DIY Landscape design

Ako vyrobiť okrúhle betónové nášľapy? Takýto chodník sa v záhrade len tak nevidí!

Uznávate trvácnosť betónu? Práca s betónom je neodmysliteľnou súčasťou stavebníctva a zrejme väčšina z nás už s betónom pracovala alebo si to aspoň chcela vyskúšať. Teraz máte príležitosť začať s menším projektom! Ak aj vám robia radosť užitočné veci, pozrite si postup, ako si podomácky vyrobiť chodník z okrúhlych betónových nášľapov.

Chodníky okolo domu a v záhrade môžu mať rôzne podoby. Tomu zodpovedá ich vzhľad, odolnosť, trvácnosť a celkové náklady na materiál a prácu. Betónové chodníky sú klasikou, ktorá pri správnej realizácii vydrží desaťročia. V tom sa však ukrýva aj menší zádrhel. Vytvoriť súvislé betónové plochy bez dutín a trhlín je zvyčajne iba výsadou skúsenejších.

V nasledujúcom postupe síce nenájdete návod, ako namiešať ten najlepší betón, no šikovný kutil vám predstaví zaujímavý nápad, ako na vychodené chodníčky umiestniť okrúhle betónové nášľapy. K ich výrobe budete potrebovať predovšetkým betón, staré plastové kvetináče a kusy oceľovej kari siete pre vystuženie väčších priemerov.

Nech vám žiadna novinka neunikne

Odoberajte týždenný prehľad najlepších článkov emailom

Text: Juraj Koreň
Zdroj a foto: Youtube.com/DIY Landscape design

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje