1. Brod says:

  toto video je skôr poklona majstrovi ako návod na výrobu kotlíka. Čo potrebujete? Dobre vybavenú dielňu, majstra s excelentný skúsenosťami ( v tvarovaní a zváraní cup rumu) tabuľu medi a chuť do roboty a čas. Pre laickú majoritu by sa viac hodilo video: Ako vyprázdniť medený kotlík gulášu a očistený ho vrátiť majiteľovi

  1. Luki says:

   Tiez som bol zvedavy, ako ho bude vyklepavat … ale toto je cista komercia (reklama), ktora na stranke UROB SI SAM nema miesto !!!

   1. Pepo says:

    Suhlasim. Pochybujem, ze podla toho niekto kotlik zhotovy.
    Je to reklama nic viac i ked uznavam, ze kotliky su pekne.

   2. adam says:

    prečo by si chcel, aby niekto ten kotlík vyrábal ? potrebuješ na to náradie a klavne kopyto, kde ho vziať, že ?
    to nie je, ako postaviť prístrešok i ked aj tam treba mať fortiel. ked ho nemáš, tak nič aj tak nedokážeš.

  2. Anonym says:

   mal by som zaojem o 50 litrovi kotlik možte sa mi ozvat

 2. Vamosova says:

  Mohli by ste sa nam prosim ozvat mame zaujem o 20l medeny kotlik sme z Kosic

  1. Anonym says:

   Medené kotlíky ručne vyrába a predáva pán Ján Tomčovčík v Spišských Vlachoch ul. Mlynská. Skúste sa s ním kontaktovať, nemám jeho č. t. ale to si snáď nájdete.

  2. Anonym says:

   Kontakt na p. tomtovčíka zo Sp.Vlach ohladom kotlíka -0915325583

 3. Žilina says:

  Je možné zverejniť kontakt na pána Hupku?

 4. ikri jan says:

  poradite???/medeny kotlik my stale ozelenie…..

 5. majdan says:

  Medenný kotlík-samé negatíva:ak nie je pocínovaný-medienka(oxidačný proces),po guláši veľmi rýchlo nastupuje a je veľmi jedovatá,ďalej vysoká cena-cca 105€/objem 20 litrov, pracná údržba, čistenie- drevenný popol alebo ocot, atď. Pozitíva: dobrá tvarovateľnosť materiálu pri výrobe-pri varení gulášu nepodstatné,dobré odvádzanie tepla-nie je očividný rozdiel v dĺžke varenia.
  Antikorový kotlík-dá sa zohnať 50 litrový vyradený pivný súdok,dajú sa z neho spraviť 2 kotlíky/25 litrov,
  cena: oveľa nižšia,neoxiduje-medienka !!!,vzhľadom na pevnosť mat.poškodenie -vylúčené,odvádzanie
  tepla-zanedbateľný rozdiel oproti medennému,ďalšou výhodou tohto súdka je hrúbka materiálu-2mm, dá sa dobre zvárať-uši a zavarenie otvoru po ventile na vrchnej polovici súdka ,atď…Záverom snáď len
  toľko:záleží len na každom kdo aký materiál uprednostňuje alebo kdo aké má možnosti.K relácii Urob si sám:veľa ľudí nemá ani potuchy ako sa vyrába kotlík,hoci zváranie dna nahradilo pracné bombíro- vanie kotlíka z jedného kusa materiálu-preto sa vlastne kotlíky vyrábali z medi(dobrá tvárnosť mater.)
  Z tohto dôvodu tvorcom tejto relácie patrí vďaka aj za takúto ukážku,lebo keby sme všetko len kritizovali isto by sme sa nemali načo pozerať. Majdan

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.