Záhradné traktory a ridere

image 27330 25 v1

Rozľahlý trávnik poskytuje obrovské možnosti relaxu pri kolektívnych hrách, rodinných aktivitách, šantení s domácimi miláčikmi či piknikoch s priateľmi. Vyžaduje však aj veľa starostlivosti a najviac práce predstavuje kosenie.

Kosenie môže od veľkého trávnika odradiť, ale dnes existujú možnosti, ktoré dokážu premeniť úmornú prácu na ďalší druh relaxu. Vďaka záhradným traktorom či riderom sa môže stať starostlivosť o trávnik koníčkom, na ktorý sa budete celý týždeň tešiť, až pokým nepríde víkend. Pred tým, ako sa pustíte do tohto vzrušujúceho dobrodružstva, by ste však mali vedieť niekoľko dôležitých a zaujímavých faktov.

Prakticky o traktoroch

Všeobecne platí, čím väčšie a menej členitejšie sú trávnaté plochy, tým dôležitejšie je, aby mal záhradný traktor dostatočne veľké kosiace zariadenie. Ak je na ploche veľa prekážok, ako sú stromy a kry, je dôležité, aby bola šírka kosiaceho zariadenia natoľko malá, aby sa záhradný traktor mohol pohybovať v najužších pasážach. Záhradné traktory Husqvarna so zberným košom majú kosiace zariadenie so šírkou 77 cm až 107 cm.

Pokiaľ zvolíte model s integrovaným zberným košom, budete pokosenú trávu zbierať a dosiahnete okamžitý efekt úhľadného trávnika. Ak vykonáte úpravu na BioClip® (mulčovanie), váš trávnik nebude potrebovať dodatočné hnojivo. Kúsky pokosenej trávy sa totiž vrátia späť do trávnika, kde sa postupne rozložia a obohatia pôdu pri korienkoch trávnika o cenné živiny.

Ridere a ich prednosti

Sú obdobou traktorov, ale majú navyše unikátne kĺbové zariadenie a vďaka tomu sa vyznačujú vynikajúcou manévrovateľnosťou. Jedinečný systém kĺbového riadenia umožňuje zatáčanie zadných kolies pod riderom. Výsledkom je vynikajúca manévrovateľnosť s minimálnym polomerom otáčania, čo v praxi znamená, že riderom bezpečne prejdete okolo prekážok, ako sú stromy, okrasné kry alebo drobná záhradná architektúra. Vpredu je zavesené kosiace zariadenie, ktoré sa veľmi jednoducho a pohodlne ovláda. Husqvarna riderom ľahko pokosíte trávu okolo domu a na priľahlých pozemkoch. Málokedy nájdete miesta, kam Husqvarna ridere nedosiahnu. S riderom však zvládnete aj ďalšie práce, ktoré sa naskytnú v priebehu celého roka, a práca sa pre vás stane potešením.

Kosiace zariadenie je možné jednoducho vyklopiť do servisnej polohy, ktorá umožňuje pohodlné vyčistenie a údržbu kosiaceho zariadenia pri ostrení kosiacich nožov. Potešenie z práce zaručí komfortné sedenie a výborný prehľad pri kosení.

Bezpečnosť a stabilita

To sú dve charakteristiky, ktoré sú s riderom úzko späté. Bezpečnú a pohodlnú prácu si s riderom môžete vychutnať aj na naklonených plochách. Je to vďaka konštrukčnému riešeniu riderov, ktoré majú zámerne nízko posadené ťažisko a tým pádom aj vyššiu stabilitu. Rider s pohonom na všetkých kolesách zabezpečuje perfektnú trakciu na nerovných, vlhkých a klzkých miestach a svahoch. Systém AWD automaticky nastaví trakciu na všetkých kolesách v závislosti od situácie a stavu podložia na tých najnáročnejších plochách.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteVďaka prednému kosiacemu zariadeniu máte z miesta sedenia excelentný výhľad na kosené miesto a pohodlne pokosíte všetky okraje a rohy. Nezaskočia vás ani lavičky, altánok či okrasný záhon. Kosiace zariadenie Combi ponúka 2 metódy kosenia v 1 kosiacom zariadení. Môžete si vybrať medzi systémom BioClip® s prihnojovaním trávnika a zadným vyhadzovaním, ktoré je vhodné na kosenie plôch s dlhšou a hrubšou trávou.

V zimnom období

Bežnú kosačku odložíte na zimu do garáže či záhradného domčeka. Rider vám však v zime neoddychuje. Odpratávanie snehu s riderom Husqvarna s pohonom AWD sa stáva zábavou. Postačí vám totiž jeden Husqvarna rider so širokým sortimentom príslušenstva, ako sú prívesné vozíky, snehové frézy, snehové radlice, prevzdušňovače, posýpače a mnoho ďalších možností, a váš pomocník nájde uplatnenie v každom ročnom období.

Traktor Husqvarna TS 238

Nové traktory Husqvarna radu 200 sú určené pre majiteľov väčších záhrad, ktorí hľadajú skvelého pomocníka s dobrou manévrovateľnosťou. Traktory radu 200 oplývajú minimálnym polomerom otáčania, zosilneným kovovým kosiacim zariadením a elektrickým spúšťaním nožov, čo znamená ľahšie a efektívnejšie kosenie s oveľa menším počtom nepokosených miest. Model TS 238 kosí bočným vyhadzovaním, čo je vhodné pre vysokú trávu. Kvalitu stroja podčiarkuje motor Briggs&Stratton Endurance a hydrostatická prevodovka Tuff Torq K46. Na traktor môžete pohodlne pripevniť príslušenstvo na zametanie lístia, odhŕňanie snehu či odvoz nečistôt.

www.husqvarna.com/sk/

PR článok Husqvarna Slovensko s.r.o. 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.