image 27713 25 v1
Galéria (9)

Krovinorezy Husqvarna

Krovinorezy sú vynikajúci pomocníci na miestach, kam sa kosačka nedostane. Spoločnosť Husqvarna kladie pri vývoji nových modelov nesmierny dôraz nielen na výkon, aj na ergonómiu. Neustále inovácie dávajú krovinorezom Husqvarna vynikajúce vlastnosti a každý, kto ich raz držal v ruke, ich už len tak ľahko nepustí.

Galéria

Krovinorezy husqvarna - H210-0236
Krovinorezy husqvarna - H210-0354
Krovinorezy husqvarna - H250-0143
Krovinorezy husqvarna - H260-0198
Krovinorezy husqvarna - H270-0053
Krovinorezy husqvarna - H270-0054
Krovinorezy husqvarna - H430-0042
Krovinorezy husqvarna - H850-0001

Základom každého krovinorezu je dokonalé vyváženie. Krovinorez je stroj, ktorý budete držať v rukách, až kým prácu nedokončíte. Je síce ľahký, no ľudské svaly majú limitovanú okrem sily aj výdrž. Rukoväte by mali byť preto natočené smerom k nosnej trubke, aby nedochádzalo k nerovnomernému zaťaženiu chrbta. Zároveň by mali byť nastaviteľné a pre ľahšiu prepravu a uskladnenie by mali byť sklápacie.

Krovinorezy Husqvarna sú vybavené motorom X-Torq, ktorý znižuje škodlivé výfukové plyny až o 75% a zvyšuje efektivitu využitia paliva o 20%. Pre maximálnu účinnosť musí mať krovinorez vysoký výkon, veľký krútiaci moment a rýchlu akceleráciu. Veľmi užitočnou funkciou je aj funkcia LowVib, ktorá vďaka mimoriadne účinným tlmičom absorbuje otrasy, čím šetrí ramená a ruky používateľa. Vďaka tomu zvládnete pracovať oveľa dlhšie.

Stroj by mal byť vybavený ergonomickým nosným popruhom, ktorý rozloží záťaž, zlepší pohodlie a efektivitu. Pravdepodobne najlepším riešením na trhu sú popruhy Balance XT. Ich nosný popruh je vybavený mnohými prvkami zvyšujúcimi komfort pri práci. Vďaka širokým, polstrovaným popruhom priliehajúcim k telu sa postroj pohodlne nosí a znižuje námahu hornej časti tela a ramien. Spojovacie pásky sú z reflexného materiálu pre zvýšenú bezpečnosť pri zníženej viditeľnosti. Na bedrovom páse je tiež zavesená ľahko dosiahnuteľné vrecko na mobilný telefón alebo náradie. Systém pohyblivej podložky znižuje záťaž chrbta, vyžaduje menej energie pri práci a môže byť umiestnený do polohy pre kosenie trávy alebo prácu v lese. Jednoduché nastavenie popruhu vpredu umožňuje použitie popruhu v dvoch rôznych polohách pre optimálne pohodlie mužov aj žien.

Pamätajte, že čím je širší výber príslušenstva a kosiacich nástrojov, tým je väčší rozsah použitia. Pri používaní nezabúdajte používať ochranné oblečenie.

www.husqvarna.com/sk/ 

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.