Dovolenka bez starostí

Dovolenka bez starostí

Situácia, ktorá sa opakuje každý rok – tešíme sa na zaslúžený oddych, no musíme vyriešiť starostlivosť o rastliny na balkóne a v byte. Riešení bolo vždy niekoľko – ochotní členovia rodiny, či dobrí známi.

No nie každý z nás má poruke rodičov, ochotnú svokru, alebo spoľahlivého suseda. Našťastie dnes už nemusíme dohadovať pravidelný dohľad a požičiavať kľúče od bytu. Problém so zalievaním elegantne vyriešime pomocou systému, ktorý sa o rastliny postará za nás.

Ak máme záhradu, tu pomôže automatická závlaha Gardena so zavlažovacími hodinami alebo počítačom. Vrcholom komfortu je senzor pôdnej vlhkosti, alebo dažďový senzor. Takýto ucelený systém poleje záhony a trávnik bez ohľadu na to, či sme doma, alebo nie. Rozhodujúcim faktom je objem vody v pôde. Čo však na balkóne, či terase?

Voda rýchlo a bez komplikácií

Rovnaký princíp, ale sofistikovane prispôsobený systém. Zavlažovacie počítače, ktoré ovládajú podzemnú závlahu, môžeme pripojiť aj na systém rozvodov vody do črepníkov – kvapkovú závlahu Gardena Micro-Drip. Veľkou výhodou je vysoká variabilita a kompatibilita systému. Zavlažovací počítač totiž môžeme pripojiť aj na systém nadzemných zadažďovačov, takže ak nechceme robiť zásahy do existujúcej záhrady budovaním podzemných rozvodov, vodu do záhrady dostaneme rýchlo a celkom jednoducho. Všetky komponenty systému sa dajú poskladať ako skladačka. Navyše, vďaka patentovaným spojeniam zvládne „nakliknutie“ aj malé dieťa a spoj je úplne vodotesný. Vodu však ušetríme aj premysleným nastavením zavlažovacích intervalov – ideálne skoro ráno a večer, kedy už nie je taký vysoký výpar. Tak sa dostane maximum vody priamo ku koreňom rastlín. Úsporu oceníme najmä v prípade, ak zavlažujeme z vodovodného kohútika mestských rozvodov.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteVoda pre črepníkové rastliny

Sada Zavlažovanie počas dovolenky zo systému Micro-Drip dokáže zavlažovať až 36 rastlín v črepníkoch. To je viac, ako bežne treba, navyše sa postará aj o izbové rastliny. Stačí ich pred odchodom na dovolenku sústrediť na jedno miesto, kde nesvieti priamo slnko a napojiť na systém. Pritom môžeme zohľadniť aj rôzne nároky na vodu a to prostredníctvom troch rôznych rozdeľovačov, každý s 12 výstupmi. Každá rastlina tak môže dostávať vodu od 15 ml za minútu cez 30 ml za minútu až po 60 ml za minútu. Ak rastlina vyžaduje veľa vody, môžeme ku každému kvetináču pripevniť až tri rozdeľovače s kvapkovačmi. Úplne utesnený nízkonapäťový transformátor možno používať vnútri i vonku. Súčasťou sady je transformátor (14 V) s vstavaným časovačom, čerpadlo s filtrom na nečistoty, tri rozdeľovače (každý s 12 výstupmi), 9 m rozdeľovacej trubice, 30 m kvapkacej hadice, 36 držiakov na rúrky, 20 koncových krytiek a 9-litrová nádoba na vodu.

Viac o systémoch automatického zavlažovania nájdete tu

ZDROJ PR článok spoločnosti Husqvarna Slovensko s.r.o. 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.