Zaostrené na tepelné čerpadlá: Ktoré sú vhodné pre rekonštrukcie?

Prieduchy cez stenu rodinného domu
Zdroj: Vaillant

Aj pri rekonštrukciách rodinných domov sa uplatňujú najmodernejšie technológie pre tepelný komfort a prípravu teplej vody. Najmä vďaka nízkym prevádzkovým nákladom a nenáročnej realizácii sa do popredia dostávajú tepelné čerpadlá typu vzduch/voda. Pochváliť sa môžu dlhou životnosťou, inteligentným softvérom či možnosťou ovládania cez aplikáciu v smartfóne.

Pre majiteľov rodinných domov, ktorí uvažujú o tepelnom čerpadle, ponúka značka Vaillant vypracovanie odborného návrhu inštalácie – nezáväzne a zadarmo. Stačí vyplniť formulár na webovej stránke www.vaillant.sk. Zároveň môžete získať dotáciu v programe Zelená domácnostiam a vstupnú investíciu si tak znížiť ešte výraznejšie.

Tepelné čerpadlo aroTHERM Split
Tepelné čerpadlo aroTHERM Split. | Zdroj: Vaillant

Rýchla inštalácia

Osvedčilo sa aj v susedstvách, kde je hustejšia zástavba, ide totiž o jedno z najtichších zariadení typu vzduch/voda na trhu. Reč je o tepelnom čerpadle aroTHERM Split vzduch/voda (3-12 kW, A++/A+++). Spoľahlivo zabezpečí vykurovanie, chladenie i prípravu teplej vody. Vyznačuje sa jednoduchou, rýchlou inštaláciou, flexibilitou a vynikajúcim pomerom ceny i výkonu. Tajomstvom jeho úspechu je nová technológia oddeleného chladivového okruhu, výsledkom ktorej je vysoká účinnosť a dlhá životnosť. Systém sa skladá z tepelného čerpadla situovaného v exteriéri a interiérového modulu uniTOWER
s integrovaným 190 l zásobníkom teplej vody. Môže sa ovládať pomocou inteligentného regulátora multiMATIC 700 a aplikácie v smartfóne či tablete. V rámci rekonštrukcií môžete tepelné čerpadlo zapojiť do už existujúceho systému s plynovým kotlom. Spolupracovať dokáže aj so solárnou, fotovoltickou zostavou či riadeným vetraním s rekuperáciou vzduchu.

Zariadenie aroTHERM Split a modul uniTOWER
Zariadenie aroTHERM Split a modul uniTOWER. | Zdroj: Vaillant

Vnútorné riešenie

Minimálne nároky na priestor a zjednodušená inštalácia. Tým sa môže pochváliť vnútorné tepelné čerpadlo versoTHERM plus vzduch/voda (3, 5 a 7 kW, A++/A+++). Slúži na vykurovanie, chladenie
a v kombinácii s externým zásobníkom aj na prípravu teplej vody. Nízke prevádzkové náklady dosahuje vďaka vysokej účinnosti a hermeticky uzavretému chladivovému okruhu. Nepotrebuje vonkajšiu jednotku a dôležité komponenty sú už predpripravené v jeho vnútri, čo výrazne uľahčuje montáž. Inštaluje sa dovnútra domu, s prieduchmi cez obvodovú stenu. Zároveň patrí medzi najtichšie vnútorné tepelné čerpadlá na trhu, jeho hlučnosť je porovnateľná s modernou chladničkou. Môže sa ovládať pomocou inteligentného regulátora a aplikácie v smartfóne. Zariadenie je zároveň pripravené na spoluprácu so zásobníkmi teplej vody, s fotovoltickými či vetracími systémami.

Vnútorné tepelné čerpadlo versoTHERM plus
Vnútorné tepelné čerpadlo versoTHERM plus. | Zdroj: Vaillant

www.vaillant.sk

Zdroj: PR článok Vaillant Group Slovakia, s.r.o.