Ako ochrániť potrubia pred mrazom?

ako ochranit potrubia pred mrazom

Silné mrazy v zime sú často príčinou zamrznutia a v niektorých prípadoch aj prasknutia vodovodného potrubia. Náklady na opravu škôd nepríjemne zaskočia každý rozpočet domácnosti alebo firmy. Vodovodné a iné potrubia účinne a nekompromisne pred mrazom chráni inteligentný systém termokáblov DEVI.

Najviac ohrozené mrazom sú nielen potrubia s rozvodom vody, vedené mimo budov. Silné mrazy môžu spôsobiť zamrznutie alebo prasknutie tiež rozvodov vedených v nevykurovaných priestoroch, napríklad v suterénoch, v chatách alebo v hospodárskych budovách. Prevenciu a ochranu potrubia účinne zabezpečia komplexné systémy termokáblov DEVI, ktoré chránia podzemné i nadzemné potrubie pred zamrznutím alebo udržujú požadovanú teplotu teplej vody.  


Vykurovacie káble DEVI sú vyhľadávané pre ich spoľahlivosť, jednoduchú a rýchlu inštaláciu, nízku spotrebu energie a výhodnú cenu. Na kratšie dĺžky domových a priemyselných potrubí je určený samoregulačný výhrevný kábel DPH, ktorého prívodný kábel po inštalácii stačí zapnúť do zástrčky a potrubie iste nezamrzne. Spoločnosť Danfoss ďalej odporúča na ochranu priemyselných dopravných potrubí štyri typy samoregulačných termokáblov s rôznym výkonom podľa použitia – DEVI-pipeguard, DEVI-hotwatt, DEVI-pipeheat a DEVI-iceguard. Nainštalované termokáble zabránia hustým kvapalinám stuhnúť pri poklese teploty a tiež odstránia problémy s kondenzáciou. 
 
Viac informácií na www.devi.sk
Zdroj: Danfoss spol. s r.o.
Divízia DEVI –>

 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.