ako ochranit potrubia pred mrazom
Galéria (3)

Ako ochrániť potrubia pred mrazom?

Silné mrazy v zime sú často príčinou zamrznutia a v niektorých prípadoch aj prasknutia vodovodného potrubia. Náklady na opravu škôd nepríjemne zaskočia každý rozpočet domácnosti alebo firmy. Vodovodné a iné potrubia účinne a nekompromisne pred mrazom chráni inteligentný systém termokáblov DEVI.

Galéria

Najviac ohrozené mrazom sú nielen potrubia s rozvodom vody, vedené mimo budov. Silné mrazy môžu spôsobiť zamrznutie alebo prasknutie tiež rozvodov vedených v nevykurovaných priestoroch, napríklad v suterénoch, v chatách alebo v hospodárskych budovách. Prevenciu a ochranu potrubia účinne zabezpečia komplexné systémy termokáblov DEVI, ktoré chránia podzemné i nadzemné potrubie pred zamrznutím alebo udržujú požadovanú teplotu teplej vody.  


Vykurovacie káble DEVI sú vyhľadávané pre ich spoľahlivosť, jednoduchú a rýchlu inštaláciu, nízku spotrebu energie a výhodnú cenu. Na kratšie dĺžky domových a priemyselných potrubí je určený samoregulačný výhrevný kábel DPH, ktorého prívodný kábel po inštalácii stačí zapnúť do zástrčky a potrubie iste nezamrzne. Spoločnosť Danfoss ďalej odporúča na ochranu priemyselných dopravných potrubí štyri typy samoregulačných termokáblov s rôznym výkonom podľa použitia – DEVI-pipeguard, DEVI-hotwatt, DEVI-pipeheat a DEVI-iceguard. Nainštalované termokáble zabránia hustým kvapalinám stuhnúť pri poklese teploty a tiež odstránia problémy s kondenzáciou. 
 
Viac informácií na www.devi.sk
Zdroj: Danfoss spol. s r.o.
Divízia DEVI –>

 

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje