Škridľa Bramac na streche
Galéria (7) Zdroj: Bramac

Seriál Rekonštrukcia strechy 3. časť: Koľko stojí nová krytina a jej uloženie

Ak ste majiteľom staršieho domu a rozhodli ste sa pre rekonštrukciu, jej súčasťou pravdepodobne bude aj výmena strechy za novú. V tejto časti seriálu vám upresníme, s akými nákladmi môžete počítať pri jej obnove.

Galéria

Škridľa Bramac na streche
Škridľa Bramac
Škridľa Bramac
Škridľa Bramac
Škridľa Bramac
Škridľa Bramac

Rátate náklady na novú strechu správne?

Ľudia, ktorí sa rozhodnú pre rekonštrukciu, sa často obávajú ceny novej strechy. Z tohto dôvodu sa snažia nájsť na trhu cenovo dostupné riešenie, za ktoré sa považuje plechová krytina. V jej prípade je známa relatívne nižšia cena 1 m2 základného materiálu, ale často sa zabúda na to, že do úvahy musíte zobrať celkovú cenu strechy vrátane započítania vysokých strát (odrezky z veľkých plechových šablón pri rezaní) a nákladov na príslušenstvo (upevňovacie skrutky, riešenie detailov a pod.).

Škridľa Bramac
Zdroj: Bramac

V konečnom výsledku sa cena celej strechy dostane na úroveň, za ktorú by ste mohli mať aj hodnotnú škridlovú strechu, ktorá má oproti plechovej viaceré výhody: 

  • zvýši hodnotu nehnuteľnosti
  • je odolná proti krupobitiu
  • výrazne izoluje hluk z okolitého prostredia (napr. pri daždi)

Koľko teda stojí kvalitná škridlová strecha?

Na lepšiu orientáciu v problematike uvádzame približné náklady spojené s rekonštrukciou strechy. Tie sa skladajú z 2 položiek:

Samotná strecha

Cena novej kompletnej strechy – t. j. krytiny, príslušenstva a odkvapov sa v závislosti od jej veľkosti (plochy) a členitosti pohybuje v rozpätí 3 500 až 5 000 € (s DPH). Často si zákazníci myslia, že značková strecha musí byť cenovo nedostupná. No napríklad v ponuke Bramacu je model krytiny Bramac Klasik Štandard, ktorý je cenovo na úrovni bežnej plechovej krytiny.

Práca pokrývača

Náklady na obnovu strechy od demontáže starej po montáž novej vrátane dokončenia všetkých detailov sa pohybujú v rozpätí 15 až 25 €/m2. Pri priemernej ploche strechy 180 m2 je to suma 2 700 až 4 500 €. 

TIP: Ak máte záujem o konkrétnu cenovú ponuku na strechu, môžete ju zdarma získať priamo od výrobcu. Výhodou je, že ju dostanete v kompletnom zložení tak, aby ste neprišli o žiadnu zo záruk na krytinu, resp. funkčnosť strechy ako celku. Dokonca nie je potrebné ani fyzicky zamerať vašu pôvodnú strechu – jej rozmery si zistíme z leteckej snímky po upresnení vašej adresy.

Viac informácií získate na stránke www.obnovtestrechu.sk

Potrebujete novú strechu? Rozhodli ste sa pre jej rekonštrukciu?

Pripravili sme pre vás seriál, v ktorom vám postupne objasníme všetky dôležité informácie:

  1. Materiál je základ
  2. Ako je to s hmotnosťou strechy
  3. Koľko stojí nová krytina a jej uloženie
  4. Fázy rekonštrukcie strechy 
  5. Ako nájsť správneho majstra

Zdroj: PR článok Bramac

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.