Svetlík pre ploché strechy
Zdroj: VELUX

Pozvite pod plochú strechu viac denného svetla

Minulý rok spoločnosť VELUX uviedla na trh novú generáciu svetlíkov, ktorá získala prestížne ocenenie Red Dot Design Award. Teraz pre veľký záujem ohlasuje rozšírenie portfólia o tri nové veľkosti. Svetlíky sú dobrou voľbou pri riešení problému ako dostať viac denného svetla do priestorov uprostred dispozície a do väčších hĺbok domu s plochou strechou.

Nová generácia svetlíkov VELUX je obohatená o množstvo technických inovácií, a to všetko pri zachovaní moderného minimalistického vzhľadu. Do interiéru sa vďaka bezrámovému zaskleniu dostane viac denného svetla. Keďže sú svetlíky k dispozícii aj s trojsklom, zaručia aj vynikajúcu energetickú účinnosť a zvukovú izoláciu. Práve tieto faktory pozitívne vplývajú aj na príjemnú teplotu v interiéri a vytvárajú z priestorov pod strechou obľúbené miesto na oddych – a to všetko s dostatkom denného svetla.

Svetlík pre ploché strechy
Zdroj: VELUX SLOVENSKO

Maximálne množstvo denného svetla

Kým pre rámy svetlíkov platia súčasné minimalistické trendy, ako sú úzke pohľadové šírky a úplne skryté motory a tieniace doplnky, pre okenné plochy platí opak. Väčšia presklená plocha znamená viac denného svetla – a to aj vďaka bezrámovému zaskleniu, ktoré zvyšuje priepustnosť denného svetla (v porovnaní s predchádzajúcou generáciou) až o 52 %.

Veľkoryso presvetlený priestor je jasným a nadčasovým trendom. Nové rozmery svetlíkov VELUX teraz ešte viac rozširujú možnosti využitia. Sú situácie, kam sa skôr hodí obdĺžnikový svetlík – napríklad nad dlhú kuchynskú linku. Ten navyše pri rovnakej presklenej ploche – v porovnaní s dvoma štvorcovými svetlíkmi – do interiéru prinesie viac denného svetla,“ hovorí architekt spoločnosti VELUX, Marek Petrík.

Svetlík pre ploché strechy
Zdroj: VELUX SLOVENSKO

Technické inovácie v konštrukcii svetlíkov

Nová generácia svetlíkov VELUX je vďaka revolučným inováciám aj vizuálne príťažlivejšia. Vyznačuje sa tenkým neviditeľným krídlom, bezrámovým zasklením a diskrétnym umiestnením roliet. Drevené rámy sú obalené polyuretánovou vrstvou, ktorá zabezpečuje ich bezúdržbovosť, a samotné svetlíky sú odolné voči vplyvom počasia.

V otváravej verzii sú vybavené aj dažďovým senzorom, ktorý okno automaticky zavrie pri prvých dažďových kvapkách. Vďaka tomu si majitelia svetlíkov môžu užívať príjemné vnútorné prostredie úplne bez stresu. Svetlíky možno doplniť o solárne ovládané markízy alebo zatemňujúce rolety.

Praktická stránka ide ruka v ruke so stránkou dizajnovou. Svetlíky aj vďaka týmto funkčným prvkom poskytujú maximum denného svetla, a vyznačujú sa minimalistickým a elegantným vzhľadom z exteriéru aj interiéru.

Svetlík pre ploché strechy
Zdroj: VELUX SLOVENSKO

Pridané 3 nové maxi rozmery do portfólia

Kým svetlíky novej generácie boli doteraz k dispozícii v 10 rôznych veľkostiach, teraz VELUX pridáva ďalšie tri maxi rozmery: 150 x 80 cm, 150 x 120 cm200 x 60 cm. Tieto rozmery boli starostlivo zvolené tak, aby dokonale sedeli s modulovými vzdialenosťami drevených strešných konštrukcií. To zjednodušuje nielen projektovanie, ale aj samotnú montáž produktov.

Okrem rozmerov sa variabilita produktov prejavuje v spôsobe otvárania (neotváravé, elektricky otváravé a solárne otváravé svetlíky), či v spôsobe horného zasklenia (ploché zasklenie určené pre sklony striech 2˚ – 15˚, či zaoblené zasklenie do striech so sklonom 0˚ – 15˚).

Viac o novej generácii a nových veľkostiach svetlíkov VELUX sa dozviete na www.velux.sk.

Zdroj: PR článok VELUX SLOVENSKO

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje