Minerálna akustická izolácia Vento 34
Galéria (3) Zdroj: URSA SK, s.r.o.

Získajte tiché bývanie vybudovaním akustickej predsteny

Ak žijete v panelovom alebo bytovom dome, iste ste sa už stretli s komplikáciami, ako sú nočné budenie, bolesti hlavy alebo strata pozornosti spôsobené nadmerným hlukom od susedov, z chodby alebo zvonku. Vysoká priepustnosť hluku totiž predstavuje jeden z najväčších nedostatkov panelových stavieb. Nenechajte sa však zmýliť, s nežiadúcim hlukom sa môžete stretnúť nielen v mestskom paneláku, ale aj v rodinnom dome na vidieku. Ochrana proti hluku by preto mala patriť medzi základné požiadavky pri výstavbe alebo rekonštrukcii vášho bývania, nech už bude stáť kdekoľvek.

 

Galéria

Minerálna akustická izolácia aplikácia
Minerálna akustická izolácia Vento 34

Spoločnosť URSA, popredný výrobca a dodávateľ minerálnych izolácií, sa preto v posledných rokoch sústredila na vývoj a zdokonaľovanie materiálov, ktoré dosahujú vynikajúce zvukovo-pohltivé hodnoty, a tak môžu zákazníkovi splniť aj tie najnáročnejšie „akustické“ želania.

Zvuková pohltivosť je schopnosť materiálu pohlcovať dopadajúci zvuk. Činiteľom zvukovej pohltivosti potom rozumieme pomer pohlteného akustického vlnenia voči dopadajúcim zvukovým vlnám. Tento pomer nám určuje triedu zvukovej pohltivosti – a výrobky URSA sa klasifikujú triedou A. Táto trieda je najvyššia a zaisťuje tak maximálnu pohltivosť zvuku. Vhodný materiál do ľahkých sadrokartónových priečok je URSA VENTO 34. „Minerálne izolácie URSA zachytávajú zvukovú energiu a čiastočne ju premieňajú na tepelnú. Je nevyhnutné, aby bola izolácia v konštrukcii vzduchotesne uzavretá. Čím tesnejšie sú obálkové konštrukcie aplikované, tým je minerálna izolácia v pohlcovaní hluku výkonnejšia. Minerálne izolácie URSA navyše bránia nielen prenikaniu hluku, ale aj tepla, a majú dobré protipožiarne vlastnosti,“ vysvetľuje Tereza Vojancová, architektka zo spoločnosti URSA.

Minerálna akustická izolácia aplikácia
Zdroj: URSA SK, s.r.o.

Akustická predstena – rekonštrukcia bez stavebného povolenia

Typickým nedostatkom panelových domov je ich vysoká priepustnosť hluku z ulice, susedného bytu či chodby. URSA navrhuje riešenie, ktoré výrazne zlepší kvalitu vášho bývania a netreba k nemu zháňať ani stavebné povolenie. Je možné postaviť akustickú predstenu, ktorá technicky priľne zvnútra k už vybudovanej stene a začne fungovať ako dodatočná izolácia. Navyše pomôže vášmu domovu zlepšiť vzduchovú nepriezvučnosť o preukázateľných 6 dB, pričom hrúbka aplikovanej vrstvy je len 4,25 cm a hodí sa na rekonštrukcie i novostavby. „Na aplikáciu do predsteny by som odporučila minerálnu izoláciu URSA GLASWOOL. Ide o pružný, tuhý materiál, spracovateľsky veľmi príjemný, s veľmi vysokou pohltivosťou zvuku,“ odporúča architektka Vojancová.

Jednoduché a zdravé riešenie

„Každému by som pri výbere najvhodnejšieho riešenia pre akustickú pohodu odporučila konzultáciu s odborníkom, aby sa predišlo možnému budúcemu vzniku problémov alebo nedokonalostí v konštrukcii. Zároveň tak najistejšie dosiahnete všetky požadované nároky na stavbu,“ vysvetľuje Tereza Vojancová zo spoločnosti URSA. Samotná aplikácia minerálnej sklenej izolácie URSA GLASWOOL je však veľmi jednoduchá. Ide o jednoduchý proces, pri ktorom je minerálne vláknitá izolácia do predsteny inštalovaná ako akási akustická vložka. Svojím ekologickým zložením navyše URSA GLASWOOL predstavuje neškodlivý produkt šetrný ku koncovým obyvateľom domu.

Pokojné bývanie vďaka minerálnej izolácii

Medzi kľúčové vlastnosti minerálnej izolácie okrem tých tepelnoizolačných a požiarnych patrí v neposlednom rade aj schopnosť pohlcovať zvuk. „Keďže akustická pohoda patrí medzi hlavné kritéria pokojného bývania, je našou snahou v objektoch pomocou minerálnej izolácie čo najviac eliminovať neželané šírenie zvuku,“ hovorí Tereza Vojancová. Minerálne izolácie URSA okrem toho bránia nielen prenikaniu hluku, ale aj tepla a klasifikujú sa triedou ochrany proti ohňu A1 ako nehorľavé. Neuspokojte sa s hlučným a nekomfortným bývaním. Chráňte seba a svojich blízkych pred hlukom a zvýšte akustický komfort svojho bývania.

Viac informácií nájdete na www.ursa.sk

Zdroj: PR článok URSA SK, s.r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.