Postavte si zdravé steny

Postavte si zdravé steny

Až 85 percent života strávime v interiéri. Či už je to dom, byt alebo práca. Vytvorme si preto bývanie, ktoré prospieva nášmu zdraviu.

Základom je myslieť na zdravie už pri plánovaní stavby domu, rekonštrukcie alebo neskôr aj zariadenia a bytových doplnkov. To všetko môže byť zdrojom škodlivín pre naše zdravie. Podstata technického riešenia zdravého bývania bez škodlivín v podobe voľne prchavých látok (akou je napríklad nebezpečný formaldehyd), spočíva vo výbere sadrokartónových dosiek a kazetových podhľadov s technológiou Activ’Air®, ktoré aktuálne na náš domáci trh prináša firma Rigips.

Ako nás formaldehyd ohrozuje?

Formaldehyd sa nachádza všade okolo nás a je prakticky nemožné sa mu vyhnúť. Predovšetkým v interiéri. Prítomný je v lepidlách, lakoch, nábytku, v lepených podlahových krytinách, tapetách aj maliarskych farbách. Nájdete ho aj v bežných kozmetických prostriedkoch, ako sú šampóny či dezodoranty, ale aj v textíliách s nekrčivou úpravou či hračkách pre deti. Okrem toho sa uvoľňuje aj pri bežných ľudských činnostiach ako sú varenie, žehlenie, upratovanie a vykurovanie.

S Activ’Air® formaldehyd nemá šancu

Najnovšou zbraňou v boji proti formaldehydu je inovatívna technológia Activ’Air®. Sadrokartónové dosky a kazetové podhľady s touto technológiou pohlcujú a neutralizujú škodlivé látky, čím zlepšujú kvalitu vnútorného ovzdušia.

V pozadí novej technológie sa skrýva špecifická zložka, ktorá nemá žiadny negatívny vplyv na životné prostredie. Activ’Air® pracuje rýchlo a jednoducho – formaldehyd v interiéri rozloží a zabráni spätnému vylučovaniu. Jeho účinnosť bola preukázaná aj nezávislými laboratóriami Eurofins, ktoré potvrdili, že Activ’Air® trvalo odstraňuje 3/4 škodlivých látok v ovzduší, nestráca účinnosť ani po úprave povrchu, nevylučuje spätne škodlivé látky a navyše: čistí ovzdušie v interiéri až dlhých 50 rokov!

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste zdravá doska

Zdravá doska alebo murovaná priečka?

Domácich majstrov istotne poteší skutočnosť, že sadrokartónové dosky Activ’Air® je možné použiť na všetky typy konštrukcií, kde sa používajú aj bežné sadrokartónové dosky. Pri montáži dosiek s Activ’Air® sa používajú taktiež rovnaké technologické postupy ako pri bežných sadrokartónových doskách. Jedinú podmienku, ktorú musíte pri montáži dodržať, je, aby ste pri finálnej úprave použili difúzne otvorené farby alebo tapety. A to všetko za zachovania pôvodných benefitov sadrokartónových dosiek ako sú: zvuková izolácia, nižšia nákladovosť, skrátený čas výstavby aj finálnej povrchovej úpravy alebo jednoduchá manipulácia, resp. premiestňovanie. Zdravá doska Activ’Air® ponúka ďalší benefit – vzduch očistený od škodlivých látok!

Ak aj vy chcete bývať zdravšie, informujte sa o zdravej sadrokartónovej doske Activ’Air® v každých dobrých stavebninách. Pre bližšie informácie o dostupnosti produktu kontaktujte obchodno-technických poradcov, ktorých nájdete na www.zdravadoska.sk v sekcii Kontakty Rigips.

Kontakt:
Saint-Gobain Construction Products, s.r.o.
Divízia Rigips
Vlárska 22
917 01 Trnava
www.rigips.sk

ZDROJ: PR článok
TEXT: Saint-Gobain Construction Products, s.r.o. Divízia Rigips 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.