Postavte si zdravé steny

Postavte si zdravé steny

Až 85 percent života strávime v interiéri. Či už je to dom, byt alebo práca. Vytvorme si preto bývanie, ktoré prospieva nášmu zdraviu.

Základom je myslieť na zdravie už pri plánovaní stavby domu, rekonštrukcie alebo neskôr aj zariadenia a bytových doplnkov. To všetko môže byť zdrojom škodlivín pre naše zdravie. Podstata technického riešenia zdravého bývania bez škodlivín v podobe voľne prchavých látok (akou je napríklad nebezpečný formaldehyd), spočíva vo výbere sadrokartónových dosiek a kazetových podhľadov s technológiou Activ’Air®, ktoré aktuálne na náš domáci trh prináša firma Rigips.

Ako nás formaldehyd ohrozuje?

Formaldehyd sa nachádza všade okolo nás a je prakticky nemožné sa mu vyhnúť. Predovšetkým v interiéri. Prítomný je v lepidlách, lakoch, nábytku, v lepených podlahových krytinách, tapetách aj maliarskych farbách. Nájdete ho aj v bežných kozmetických prostriedkoch, ako sú šampóny či dezodoranty, ale aj v textíliách s nekrčivou úpravou či hračkách pre deti. Okrem toho sa uvoľňuje aj pri bežných ľudských činnostiach ako sú varenie, žehlenie, upratovanie a vykurovanie.

S Activ’Air® formaldehyd nemá šancu

Najnovšou zbraňou v boji proti formaldehydu je inovatívna technológia Activ’Air®. Sadrokartónové dosky a kazetové podhľady s touto technológiou pohlcujú a neutralizujú škodlivé látky, čím zlepšujú kvalitu vnútorného ovzdušia.

V pozadí novej technológie sa skrýva špecifická zložka, ktorá nemá žiadny negatívny vplyv na životné prostredie. Activ’Air® pracuje rýchlo a jednoducho – formaldehyd v interiéri rozloží a zabráni spätnému vylučovaniu. Jeho účinnosť bola preukázaná aj nezávislými laboratóriami Eurofins, ktoré potvrdili, že Activ’Air® trvalo odstraňuje 3/4 škodlivých látok v ovzduší, nestráca účinnosť ani po úprave povrchu, nevylučuje spätne škodlivé látky a navyše: čistí ovzdušie v interiéri až dlhých 50 rokov!

 zdravá doska

Zdravá doska alebo murovaná priečka?

Domácich majstrov istotne poteší skutočnosť, že sadrokartónové dosky Activ’Air® je možné použiť na všetky typy konštrukcií, kde sa používajú aj bežné sadrokartónové dosky. Pri montáži dosiek s Activ’Air® sa používajú taktiež rovnaké technologické postupy ako pri bežných sadrokartónových doskách. Jedinú podmienku, ktorú musíte pri montáži dodržať, je, aby ste pri finálnej úprave použili difúzne otvorené farby alebo tapety. A to všetko za zachovania pôvodných benefitov sadrokartónových dosiek ako sú: zvuková izolácia, nižšia nákladovosť, skrátený čas výstavby aj finálnej povrchovej úpravy alebo jednoduchá manipulácia, resp. premiestňovanie. Zdravá doska Activ’Air® ponúka ďalší benefit – vzduch očistený od škodlivých látok!

Ak aj vy chcete bývať zdravšie, informujte sa o zdravej sadrokartónovej doske Activ’Air® v každých dobrých stavebninách. Pre bližšie informácie o dostupnosti produktu kontaktujte obchodno-technických poradcov, ktorých nájdete na www.zdravadoska.sk v sekcii Kontakty Rigips.

Kontakt:
Saint-Gobain Construction Products, s.r.o.
Divízia Rigips
Vlárska 22
917 01 Trnava
www.rigips.sk

ZDROJ: PR článok
TEXT: Saint-Gobain Construction Products, s.r.o. Divízia Rigips 

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje