Vyšší komfort v interiéri vďaka trojsklu

Vyšší komfort v interiéri vďaka trojsklu

Príjemný pobyt v interiéri nie je len o úsporách, je o tom správnom tepelnom komforte. Aby ste ho v interiéri dosiahli, mali by ste už pri výbere okien zvážiť energetickú bilanciu.

Energetická bilancia zjednodušene znamená rozdiel medzi solárnymi ziskami a energetickými stratami počas celého roka. Skladá sa z niekoľkých dôležitých parametrov, ako je materiál, z ktorého je vyrobený rám okna, orientácia na svetové strany, sklon presklenia, počet skiel v okne a ich veľkosť. Tieto atribúty by nemali význam bez kvalitného tesnenia. Pozitívnu energetickú bilanciu prináša bezúdržbové strešné okno VELUX s nízkoenergetickým trojsklom.

Súčasťou strešného okna je kvalitný systém izolácie – VELUX ThermoTechnology™ – zlepšuje tepelnoizolačné vlastnosti okna. Trojsklá VELUX sú navyše vybavené vrstvou proti roseniu vonkajšieho skla, samočistiacou vrstvou a redukciou hluku z ulice, či dažďa. Bezúdržbové strešné okno navyše spája benefity tradičného dreveného rámu a povrchovej vrstvy z odolného polyuretánu, ktorá chráni rám pred poškriabaním. Netreba ho lakovať a ani sa báť o zatekanie do jadra, keďže je vyrobený z jedného liateho kusu.

Ak premýšľate nad rekonštrukciou a neviete si vybrať to správne strešné okno, obráťte sa na montážnikov VELUX, ktorí vám ochotne poradia.

Ilustrácia rezu bezúdržbového strešného okna VELUX s trojsklom.

www.velux.sk/3sklo 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.