Vyšší komfort v interiéri vďaka trojsklu

Vyšší komfort v interiéri vďaka trojsklu

Príjemný pobyt v interiéri nie je len o úsporách, je o tom správnom tepelnom komforte. Aby ste ho v interiéri dosiahli, mali by ste už pri výbere okien zvážiť energetickú bilanciu.

Energetická bilancia zjednodušene znamená rozdiel medzi solárnymi ziskami a energetickými stratami počas celého roka. Skladá sa z niekoľkých dôležitých parametrov, ako je materiál, z ktorého je vyrobený rám okna, orientácia na svetové strany, sklon presklenia, počet skiel v okne a ich veľkosť. Tieto atribúty by nemali význam bez kvalitného tesnenia. Pozitívnu energetickú bilanciu prináša bezúdržbové strešné okno VELUX s nízkoenergetickým trojsklom.

Súčasťou strešného okna je kvalitný systém izolácie – VELUX ThermoTechnology™ – zlepšuje tepelnoizolačné vlastnosti okna. Trojsklá VELUX sú navyše vybavené vrstvou proti roseniu vonkajšieho skla, samočistiacou vrstvou a redukciou hluku z ulice, či dažďa. Bezúdržbové strešné okno navyše spája benefity tradičného dreveného rámu a povrchovej vrstvy z odolného polyuretánu, ktorá chráni rám pred poškriabaním. Netreba ho lakovať a ani sa báť o zatekanie do jadra, keďže je vyrobený z jedného liateho kusu.

Ak premýšľate nad rekonštrukciou a neviete si vybrať to správne strešné okno, obráťte sa na montážnikov VELUX, ktorí vám ochotne poradia.

Ilustrácia rezu bezúdržbového strešného okna VELUX s trojsklom.

www.velux.sk/3sklo 

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.