Urob si sám 11/2023
Zdroj: istock.com

Všetko o vlašských orechoch aj príprava dreva na zimu. Novembrové číslo Urob si sám je práve v predaji!

S jeseňou, najmä s chladnými a tmavými dňami, sa domáce majstrovanie postupne presúva dovnútra. Ak vám je už vonku v záhrade zima a nepríjemne, UROB SI SÁM vás bude poháňať stále vpred. Pozrite sa, čo sme pre vás tentokrát pripravili.

Inštalácia kachlí

Mať alternatívny zdroj vykurovania je v dnešnej dobe dobré rozhodnutie. Ak ste doteraz váhali, či si nainštalovať kozubové kachle, presvedčíme vás, že je to rozumné riešenie. Prinášame vám kompletný manuál na montáž aj praktické rady, ako si vybrať do svojho domova kachle doslova na mieru.

Urob si sám 11/2023
Zdroj: Urob si sám 11/2023

Utesnite si okná pred zimou

Ak chcete vykurovať efektívne a ušetriť pri tom náklady, nezabudnite si pred zimou skontrolovať a správne nastaviť plastové okná. Chlad zvonku si nájde cestu aj cez tie najmenšie medzery medzi tesniacou páskou a rámom. Aj s týmto problémom vám poradíme.

Urob si sám 11/2023
Zdroj: Urob si sám 11/2023

Ako pripraviť drevo

Aby vám v kozube či kachliach mohol počas zimy pekne horieť oheň, budete potrebovať správne drevo. Mnohí dávajú prednosť metrovici, ktorá je cenovo dostupnejšia ako naštiepané drevo. Patríte medzi nich? Potom vás určite zaujme niekoľko zlepšovákov a náradie, ktoré vám uľahčia prácu pri jeho štiepaní.

Urob si sám 11/2023
Zdroj: Urob si sám 11/2023

Všetko o vlašských orechoch

Ak máte na záhrade orech, môžete každý rok zozbierať až 50 kilogramov zdravých vlašských orechov. Aby ste si na nich mohli pochutnávať čo najdlhšie, prinášame vám praktické tipy na starostlivosť, zber, sušenie, skladovanie a spracovanie chutných plodov.

Urob si sám 11/2023
Zdroj: Urob si sám 11/2023

Vypestujte si chutné huby

Ak nechcete každoročne vyčkávať na okamih, keď začnú v lese rásť huby, vypestujte si ich doma. Tak sa budete môcť tešiť z úrody celoročne. Tentokrát sme vyskúšali niečo exotické, šupinkovú nameko a pom pom a tiež obľúbenú hlivu.

Urob si sám 11/2023
Zdroj: Urob si sám 11/2023
Nepremeškajte nové číslo, ktoré nájdete vo svojich stánkoch už od 20. 10., alebo si časopis Urob si sám predplaťte za zvýhodnenú cenu!
Urob si sám 11/2023
Zdroj: Urob si sám 11/2023

Text: Jana Komadelová

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.