Urob si sám 11/2021

Novembrové vydanie časopisu Urob si sám je v predaji

V novembrovom vydaní Urob si sám nájdete všetko potrebné, čo potrebujete vedieť o jesennej výsadbe. Okrem toho sme pre vás prichystali 4 praktické projekty mesiaca a pozreli sme sa bližšie aj na rekonštrukciu strechy.

Milí čitatelia!

Máte už nakálané palivové drevo na chladnú zimu? Skontrolovali ste si dobre stav vášho náradia na blížiaci sa zimný rez stromov? Ak nie, máme pre vás niekoľko tipov, s ktorými vám pôjde táto práca ľahko od ruky. Ani v jednom prípade nemusíte hneď siahať po náradí poháňanom motorom. Pri správnej ergonómii, šikovnom ozubenom prevode či ostrej čepeli môžete totiž dosahovať rovnako dobré výsledky aj bez motora. V špeciálnej prílohe vám prinášame skúsenosti z testovania niekoľkých produktov, ako aj skvelé tipy na výber kvalitného ručného záhradného náradia. Viac sa dočítate od strany 39.

Keďže jeseň má aj krásne dni, máme pre vás niekoľko ďalších tipov na vonkajšie činnosti, ktoré sa pred zimou oplatí vykonať. Ešte stále môžete napríklad vysádzať okrasné a ovocné stromy, kry a ruže. Od strany 6 nájdete všetky potrebné informácie o tom, ako si založiť nové vresovisko, vysadiť nové ovocné stromčeky alebo okrasno-úžitkové kry do živého plota, ktoré spoľahlivo nahradia aj nudné a vysychajúce tuje.

S čoraz chladnejšími dňami sa mnohí z vás pochopiteľne zberáte za „kutilskými“ prácami dovnútra. Pri majstrovaní teda možno oceníte náš projekt mesiaca zo strany 54. Či už staviate domáci projekt, alebo opravujete bicykel, pri práci je vždy dobré mať aj pohodlné miesto na sedenie. Čo poviete?

Na stranách 48 až 52 sa môžete inšpirovať ďalšími „kutilskými“ projektmi, ktoré pre vás pripravili naši dizajnéri, napríklad zrekonštruovanou a zateplenou búdou pre psa či originálnym kŕmidlom zo starej lampy.

A aby som nezabudla na to najdôležitejšie! Určite kliknite na www.urobsisam.sk/sutaz, kde práve prebieha druhé kolo súťaže Majster roka 2021 – Tip čitateľov. Tentoraz spomedzi 89 projektov môžete vybrať víťaza vy, čitatelia. Autor najlepšieho projektu, ako aj jeden z hlasujúcich získajú liatinovú kotlíkovú súpravu. Hlasovať môžete do 1. 11. 2021. Veľa šťastia želá

Jana

Urob si sám 11/2021

OBJEDNAŤ ROČNÉ PREDPLATNÉ

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje