Vieme, čo jeme? Bravčové mäso vo vlastnej šťave

image 34539 25 v1

Tiež ste zmätení zo správ o nekvalitných potravinách v slovenských obchodoch?

Zo všetkých strán nás presviedčajú, že v slovenských obchodoch už kvalitné produkty nekúpite a každý sa Vás snaží oklamať. Nie je to úplne tak. Na trhu je množstvo kvalitných produktov, dokonca za rozumnú cenu, len ich treba poznať, vedieť rozoznať od nekvalitných a vedieť, kde ich hľadať.

Pozrime sa bližšie na konzervované bravčové mäso vo vlastnej šťave. Tradičný produkt, mnohí si ho pripravujú aj sami doma, ale mnohí siahajú aj po tom hotovom v obchode. Idete na dovolenku, na chatu, manžel na služobnú cestu? Mal by to byť tradičný produkt a jeho kvalita ľahko skontrolovateľná. Ale je to tak aj naozaj? Ako zistíme, či nás výrobca nechce obalamutiť?

Bravčové mäso vo vlastnej šťave od spoločnosti Gašparík – Mäsovýroba Vás zaručene nesklame. Spĺňa všetky požadované vlastnosti, je to tradičný produkt, ktorý obsahuje tradičné suroviny a bravčové mäso je naozaj bravčovým mäsom. Mäso z tejto konzervy nielen vyzerá ako mäso, ale tak chutí… Tak ako na to? Základom je zloženie produktu – ten náš má to správne zloženie – bravčové mäso – plece, bravčové kože a kuchynská soľ. Naozaj nie je potrebné nič viac, aby takýto výrobok obsahoval. Dôležitý je však podiel bravčového mäsa, ten by mal byť minimálne 70% podľa požiadaviek slovenskej normy, naša konzerva ho obsahuje až 94%.

Ako by malo mäso v konzerve vyzerať a voňať po jej otvorené? Mäsko by malo tvoriť kompaktný celok, na povrchu s vývarom tuku bielej až nažltlej farby. Po uvarení by obsah konzervy mal pozostávať z hrubších kúskov krehkého a mäkkého mäsa svetlohnedej farby a určite by sme nemali nájsť žiadne tvrdé kože. Mäsko vy malo príjemne voňať po bravčovom dusenom mäse a rasci, lahodne a jemne korenisto.

Ani po uvarení by sa mäso nemalo rozpadať a už vôbec by sa nemalo podobať nejakej kaši. Veríme, že s našou konzervou si chuť nepokazíte a na tanieri ani nerozoznáte rozdiel od čerstvého mäsa. A rada na záver? Vážte si svoje peniaze a plaťte len za kvalitu, ktorú si zaslúžite. Spoločnosť Gašparík – Mäsovýroba na Vás triky neskúša…

www.gasparikmasovyroba.sk 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.