Úspešný štart prednášok v rámci projektu Mapei Mladým

Zdroj: Mapei

Začala sa úvodná fáza projektu Mapei Mladým 2019. Školiaci tím navštívil prvé stredné školy a budúcim murárom predstavil výrobky spoločnosti a ich správne použitie v praxi.

Do úvodného ročníka projektu, ktorého cieľom je zvýšiť praktické zručnosti a teoretické vedomosti študentov stredných odborných škôl v odbore murár, sa zapojilo 8 škôl z celého Slovenska. Odborné prednášky zatiaľ prebehli na Strednej odbornej škole stavebnej v Nitre (23.10.), Strednej odbornej škole služieb v Leviciach (28.10.), Strednej odbornej škole stavebnej v Žiline (29.10.), Strednej odbornej škole v Považskej Bystrici (05.11.), Strednej odbornej škole v Senici (07.11.) a Spojenej škole v Banskej Bystrici (12.11). Posledné prednášky sa uskutočnia na Strednej odbornej škole technickej v Košiciach (20.11.) a Strednej odbornej škole technickej v Prešove (21.11.).

tehnologické postupy
Školitelia Mapei predstavili študentom výrobky a učili ich správne technologické postupy. | Zdroj: Mapei

Študenti získali cenné informácie

Školitelia z Mapei sa na stretnutí s budúcimi murármi zamerali na viacero výrobkov. Predstavili im penetračné nátery na savé i nesavé povrchy, lepidlo na obklady a dlažbu Ultralite S1, hydroizolácie do interiéru i exteriéru, ale aj vysprávkovú maltu na rýchle riešenia Planitop Rasa a Ripara, rýchlu omietku Nivoplan plus, tmel Ultrabond MS Rapid či škárovacie malty Ultracolor Plus aj Kerapoxy CQ. Študenti si tiež vyskúšali náradie na cementové a epoxidové škárovačky a technici im vysvetlili, ako ho správne používať, aby sa vyhli prípadným problémom. Žiaci si mohli konkrétne postupy aj sami vyskúšať. „Teší nás záujem o tento projekt. Na prednáškach sa našlo niekoľko šikovných žiakov, z ktorých strany sme cítili úprimnú snahu dozvedieť sa čo najviac o správnych technologických postupoch a práci s našimi výrobkami,“ hovorí Jozef Moravčík, technik zo spoločnosti Mapei.

Žiaci si mohli konkrétne postupy aj sami vyskúšať. | Zdroj: Mapei

V druhej fáze projektu si každá škola vyskladá vlastný tím zložený z 3 – 4 najzručnejších žiakov. Tí si navzájom zmerajú sily a zabojujú o hodnotné ceny v celoslovenskom finále súťaže, ktoré sa uskutoční 28. novembra 2019 v Ivanke pri Dunaji.