Výučba správnych technologických postupov
Zdroj: Mapei

Súťaž o najzručnejšieho murára

Mapei v spolupráci s partnerskými firmami Makita, STAVMAT STAVEBNINY a Rigips spúšťa nový projekt, ktorý preverí vedomosti a zručnosti žiakov stredných odborných škôl učebného odboru murár. Celoslovenské finále prvého ročníka súťaže Mapei Mladým sa uskutoční 28. novembra 2019 v Ivanke pri Dunaji.

„Týmto projektom chceme zvýšiť popularitu murárskeho remesla a vybudovať u mladých potenciálnych murárov správne návyky technologických postupov, ktoré následne zúročia vo svojej budúcej profesii. Zároveň chceme žiakom ukázať, že kvalitne odvedenou prácou si dnes môžu veľmi slušne zarobiť,“ hovorí Miroslav Jaška, generálny manažér spoločnosti Mapei.

Výučba správnych technologických postupov
Zdroj: Mapei

Výučba správnych technologických postupov

Mapei Mladým 2019 je projekt určený žiakom druhých a tretích ročníkov stredných odborných škôl v odbore murár. V prvej fáze navštívi školy školiaci tím Mapei, ktorý študentom predstaví výrobky spoločnosti a správne postupy prác pri lepení a škárovaní obkladov a dlažieb. Žiaci si navyše budú môcť všetky postupy aj sami vyskúšať. V druhej fáze si každá škola vyskladá vlastný tím zložený z 3 – 4 najzručnejších žiakov, ktorí si zmerajú sily v celoslovenskom finále súťaže. Každý člen víťazného tímu dostane poukážku na nákup produktov spoločnosti Makita v hodnote 250 eur, víťazná škola získa rovnakú poukážku v hodnote 1 000 eur.

Termíny jednotlivých školení na stredných školách:

23.10. – Stredná odborná škola stavebná v Nitre
28.10. – Stredná odborná škola služieb v Leviciach
29.10. – Stredná odborná škola stavebná v Žiline
05.11. – Stredná odborná škola v Považskej Bystrici
07.11. – Stredná odborná škola v Senici
12.11. – Spojená škola v Banskej Bystrici
20.11. – Stredná odborná škola technická v Košiciach
21.11. – Stredná odborná škola technická v Prešove

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje