Sálavému a veľkoplošnému elektrickému vykurovaniu sa na Slovensku darí

Sálavému a veľkoplošnému elektrickému vykurovaniu sa na Slovensku darí

Na tlačovej konferencii skupiny Fenix Group, do ktorej patrí aj spoločnosť Fenix Slovensko so sídlom a výrobným závodom v Banskej Bystrici, to predposledný augustový deň uviedla v Prahe ing. Kateřina Jezerská, riaditeľka obchodnej spoločnosti Fenix Trading. O čom sa ešte na tlačovej konferencii hovorilo? Okrem výsledkov predstavila Kateřina Jezerská napríklad zaujímavé zahraničné realizácie z Talianska, Iránu či Poľska.

Predtavené boli aj nové výrobky v sortimente sálavých panelov Ecosun. V ponuke sú tento rok nové keramické sálavé panely Ecosun Natural v dokonalej imitácii prírodného kameňa. Druhou novinkou je rozšírenie ponuky bezrámových sklenených panelov Ecosun GS – inováciou je nová výkonová rada 500 W. Tiež farebná paleta panelov bola z pôvodných farieb – bielej, čiernej a zrkadlovej – rozšírená o štyri nové odtiene: Wine Red, Basalt, Graphite a Platinum Grey.

Po krátkej prestávke dostal slovo ing. Cyril Svozil, ktorý sa podrobne venoval v júli ukončenému dvojročnému testovaniu novej administratívnej budovy Fenix Trading. Vo svojej prezentácii zmienil zaujímavé prekvapenia z priebehu výstavby, skúsenosti z letného aj zimného prevádzky aj z fungovania batériového úložiska, vykurovania alebo chladiaceho systému. Cyril Svozil tiež informoval o nových projektoch a plánoch – spoločný projekt firmy Fenix a ČVUT UCEEB sa napríklad chystá v oblasti rezidenčných domov a okrem týchto partnerov sa do neho zapoja aj ďalšie subjekty – výrobca drevostavieb RD Rýmařov, špecialista na rekuperáciu WAFE, dodávateľ modulárnych akumulačných staníc AERS a špecialista na fotovoltaické elektrárne S-Power.

Viac informácií o elektrických vykurovacích systémoch Fenix nájdete na www.fenix.sk. ​​

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.