Medzinárodná výstava kvetín a záhradníctva Flóra Bratislava
Galéria (11)

Medzinárodná výstava kvetín a záhradníctva Flóra Bratislava

Vo štvrtok 4. mája začína 38. ročník medzinárodnej výstavy kvetín a záhradníctva Flóra Bratislava a potrvá do 7.mája.

Galéria

Flóra bratislava 2017 - IMGM3400
Flóra bratislava 2017 - IMGM3402
Flóra bratislava 2017 - IMGM3413
Flóra bratislava 2017 - IMGM3431
Flóra bratislava 2017 - IMGM3540
Flóra bratislava 2017 - IMGM3823
Flóra bratislava 2017 - IMGM3836
Flóra bratislava 2017 - IMGM3847

Organizátor – firma Kulla – sľubuje aj tento rok nevšedné zážitky pri návšteve Flóry. Záhradné expozície, ktoré dávajú vyniknúť tvorivosti a rafinovanej jednoduchosti pri kombinácii stromov a zelene, patria medzi najobdivovanejšie. Pravidelne si odnášajú ocenenia ako najkrajšie.

Flóra je výstavou kvetín

Vari nieje miesto, kde sa nazbiera také množstvo kvetov umne vyaranžovaných podľa fantázie floristov.

Na výstave navyše sa každý musí ukázať aj ako znalec aktuálnych trendov v technike viazania a módnej farebnej kombinácie.

Stredné odborné školy tu prezentujú práce žiakov, zúčastňujú sa súťaží a názorne ukazujú, čo všetko táto práca, ktorá patrí k zaujímavým profesiám, obnáša.

Súťaž vo viazaní a aranžovaní kvetov Flora Cup sa koná každoročne v spolupráci so Slovenskou asociáciou kvetinárov a floristov.

Dve kategórie umožňujú objektívne hodnotenie profesionálov a amatérskych účastníkov.

Sprievodný program má tento rok mimoriadne bohatú nádielku.

Prednášky o pestovaní a ošetrovní rastlín,muškátov,kaktusov, vystúpenie štyroch popredných aranžérov zo Slovenska a Čiech, praktické ukážky kompostovania – to su len dieliky bohatej ponuky vystúpení.

Najviac pozornosti púta ukážka umenia viazania japonskej ikebany a sprievodný workshop aranžovania ikebany certifikovanou lektorkou školy Sogetsu Noriko Komiyama v sobotu poobede.

Stále väčšej obľube sa tešia bylinky a kalifornské dažďovky /v nedeľu/, ktoré súvisia aj s obľúbenou permakultúrou populárnou medzi modernými záhradkármi.

Záhradné stroje, kosačky a ostatná záhradná mechanizácia uchvátia malých aj veľkých. Jej dostupnosť, široký sortiment a veľké možnosti aj na menších plochách je príjemnou náhradou za ťažkú prácu.

Na výstave budú prebiehať súťaže o hodnotné vecné ceny.

www.kulla.eu

ZDROJ: PR článok spoločnosti Kulla – záhradné centrum

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.