Medzinárodná výstava kvetín a záhradníctva Flóra Bratislava

Medzinárodná výstava kvetín a záhradníctva Flóra Bratislava

Vo štvrtok 4. mája začína 38. ročník medzinárodnej výstavy kvetín a záhradníctva Flóra Bratislava a potrvá do 7.mája.

Organizátor – firma Kulla – sľubuje aj tento rok nevšedné zážitky pri návšteve Flóry. Záhradné expozície, ktoré dávajú vyniknúť tvorivosti a rafinovanej jednoduchosti pri kombinácii stromov a zelene, patria medzi najobdivovanejšie. Pravidelne si odnášajú ocenenia ako najkrajšie.

Flóra je výstavou kvetín

Vari nieje miesto, kde sa nazbiera také množstvo kvetov umne vyaranžovaných podľa fantázie floristov.

Na výstave navyše sa každý musí ukázať aj ako znalec aktuálnych trendov v technike viazania a módnej farebnej kombinácie.

Stredné odborné školy tu prezentujú práce žiakov, zúčastňujú sa súťaží a názorne ukazujú, čo všetko táto práca, ktorá patrí k zaujímavým profesiám, obnáša.

Súťaž vo viazaní a aranžovaní kvetov Flora Cup sa koná každoročne v spolupráci so Slovenskou asociáciou kvetinárov a floristov.

Dve kategórie umožňujú objektívne hodnotenie profesionálov a amatérskych účastníkov.

Sprievodný program má tento rok mimoriadne bohatú nádielku.

Prednášky o pestovaní a ošetrovní rastlín,muškátov,kaktusov, vystúpenie štyroch popredných aranžérov zo Slovenska a Čiech, praktické ukážky kompostovania – to su len dieliky bohatej ponuky vystúpení.

Najviac pozornosti púta ukážka umenia viazania japonskej ikebany a sprievodný workshop aranžovania ikebany certifikovanou lektorkou školy Sogetsu Noriko Komiyama v sobotu poobede.

Stále väčšej obľube sa tešia bylinky a kalifornské dažďovky /v nedeľu/, ktoré súvisia aj s obľúbenou permakultúrou populárnou medzi modernými záhradkármi.

Záhradné stroje, kosačky a ostatná záhradná mechanizácia uchvátia malých aj veľkých. Jej dostupnosť, široký sortiment a veľké možnosti aj na menších plochách je príjemnou náhradou za ťažkú prácu.

Na výstave budú prebiehať súťaže o hodnotné vecné ceny.

www.kulla.eu

ZDROJ: PR článok spoločnosti Kulla – záhradné centrum

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.