Kúpeľňa pre lenivcov
Galéria (4)

Kúpeľňa pre lenivcov

Ak máte radi svoj pokoj a ani v kúpeľni sa ho nemienite vzdať, máme pre vás pár tipov, ako možno aj v kúpeľni zostať lenivcom.

Galéria

Ravak kúpeľňa
Ravak kúpeľňa - 03_Ravak_Chrome_kout_vana_dvojumyvadlo_skrinky
Ravak kúpeľňa

Základom pohody v kúpeľni je minimalizácia údržby. Ak máte radi čistotu, ale drhnúť a dezinfikovať celú kúpeľňu každý deň sa vám nechce, zariaďte si kúpeľňu s využitím moderných materiálov a technológií, ktoré potrebu manuálnej údržby minimalizujú.

A aké materiály to sú? Zamysleli ste sa nad tým, aký pokrok nastal napríklad v materiáloch pre výrobu vaní, umývadiel a sprchových vaničiek? Zďaleka nie všetky vane sa dnes vyrábajú zo smaltovanej ocele alebo sanitárnej keramiky ako v minulosti. Na rebríčku obľúbenosti stúpajú moderné materiály, akými je napríklad akrylát, alebo takzvaný liaty mramor. Obidva tieto materiály zaručujú, že ani po mnohých rokoch používania sa materiál neskriví, nepopraská a nezmení farbu. Vyrábajú sa z nich vane, sprchové vaničky aj umývadlá.

Akrylát je charakteristický veľmi hladkým a lesklým povrchom ktorý je antibakteriálny, takže sa veľmi dobre udržiava v čistote. Táto vlastnosť znižuje frekvenciu mechanického čistenia povrchu a súčasne aj riziko opotrebovania materiálu pri čistení na minimum.

Napríklad akrylátové vaničky do sprchových kútov RAVAK sú vyrobené zo sendvičového akrylátového materiálu, ktorý má antibakteriálne vlastnosti. Patentovaná antibakteriálna povrchová úprava Antibac®, získaná procesom výroby je špeciálnym spôsobom ochrany pred rastom a rozmnožovaním niektorých druhov baktérií a kvasiniek. Ideálna vlastnosť, nad ktorou musí zaplesať srdce každého lenivca. Nemyslíte?

Liaty mramor je liata zmes rozomletého dolomitu a živice, ktorá vyniká praktickými i estetickými vlastnosťami. Finálnu povrchovú úpravu liateho mramoru tvorí zafarbená živica, tzv. GelCoat, ktorá ho chráni proti opotrebovaniu, poškrabaniu a pôsobeniu bežne používaných kozmetických a čistiacich prípravkov. Odolnosť povrchu liateho mramoru je maximálna. Umožňuje využitie vaní, sprchových kútov a umývadiel aj v kúpeľniach vo frekventovaných verejných priestoroch.

V moderných kúpeľniach je obľúbeným materiálom pre výrobu vaňových zásten, sprchových kútov a sprchových dverí bezpečnostné sklo. Pre lenivcov by to nebolo zaujímavé, keby niektorí výrobcovia toto sklo neošetrovali špeciálnou ochrannou vrstvou, ktorá eliminuje usadzovnie vodného kameňa a iných sedimentov – napríklad patentovaný systém povrchovej úpravy skla Anti Calc® od RAVAK. Toto sklo teda umožňuje výrazne minimalizovať frekvenciu čistenia povrchu a nad tým srdce každého lenivca určite veselo zaplesá :o)

Zaujímavou vychytávkou pre pohodlnú údržbu sprchových ružíc, ktorú každý lenivec určite ocení je funkcia EasyClean od RAVAK, ktorá zaisťuje čistenie trysiek sprchy.

Ak má lenivec vaňu s hydromasážnym systémom, určite by si mal objednať automatickú čistiacu jednotku, ktorá dezinfikuje hydromasážny systém a odstraňuje aj ďalšie prípadné usadeniny.

V kúpeľniach sa občas stretávame aj s vaňami a umývadlami z originálnych materiálov, akými je napríklad sklo, bambus, prírodný kameň alebo drevo. Negatívnou protiváhou originality týchto materiálov sú ale bohužiaľ niektoré vlastnosti, ktoré komplikujú udržiavanie čistoty a vzhľadu povrchov pri každodennom používaní kúpeľne, takže správny lenivec by sa im mal zďaleka vyhýbať.

Foto: RAVAK Slovakia spol. s r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje