Hrubá stavba do dvoch mesiacov 2. časť: Prvý týždeň od začiatku stavby
Galéria (8)

Hrubá stavba do dvoch mesiacov 2. časť: Prvý týždeň od začiatku stavby

Stavebný systém VARIANT-HAUS® umožňuje postaviť dom s vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami v rekordne krátkom čase. Dôkazom tohto tvrdenia je rodinným dom v obci Podtureň v okrese Liptovský Mikuláš. Ako to vyzerá na stavbe domu po týždni od začatia stavebných prác?

Galéria

Variant_Haus_2
Vyhody-EPS
MM_141103_Polyform-Podturen__N4A6123_web
MM_141103_Polyform-Podturen__N4A6192_web
MM_141103_Polyform-Podturen__N4A6210_web

Rýchlosť výstavby je vďaka stavebnému systému VARIANT-HAUS® skutočne impozantná, a to aj pri stavbe nízkoenergetického či pasívneho domu. Stavebná technológia spočíva v skladaní dutých polystyrénových tvárnic na seba pomocou drážok. Tie v konečnom dôsledku vytvoria pevnú a nepriepustnú stenu, ktorá sa následne vypĺňa betónom. Na obvodové steny sa používajú prvky zo sivého polystyrénu Neopor® s hrúbkou 35 cm alebo 45 cm (na trhu od roku 2015) a na vnútorné priečky sa používajú tvárnice z bieleho expandovaného polystyrénu (EPS) s hrúbkou 25 cm.

Po vyzretí betónu sú všetky steny nosné a zároveň sa vyznačujú znamenitými tepelnoizolačnými parametrami. Zo statického hľadiska preto nie je obmedzená výška, do akej možno stavať. Systém umožňuje postaviť dokonca aj bytový dom.

stavba
      Súčasťou stavebného systému sú aj dielce na realizáciu vnútorných priečok, vencové dielce a preklady. Všetky druhy tvaroviek vyrába vo výrobnom závode v Podolínci spoločnosť POLYFORM, s.r.o.

Stavba domu po 38 hodinách

Hrubú stavbu rodinného domu, ktorá má vyplnené stavebné otvory a postavený krov, vrátane elektroinštalácií a vodoinštalácií, možno postaviť už v priebehu dvoch mesiacov. Toto tvrdenie potvrdzuje aj stavba rodinného domu v obci Podtureň, ktorá po 38 hodinách čistého pracovného času vrátane betónovania bola v značne pokročilom štádiu. „Dom v obci Podtureň má členitý pôdorys, napriek tomu je postup prác veľmi rýchly. Majiteľ sa však vzhľadom na postupné uvoľňovanie financií z banky plánuje nasťahovať až v júni 2015. Hrubá stavba však bude uzatvorená ešte pred Vianocami,“ hovorí Štefan Ratkoš z realizačnej spoločnosti FA-BRICK s.r.o., ktorá realizuje tento dom ako svoj pilotný projekt systému VARIANT-HAUS® na Slovensku.

stavba
       Po vyzretí betónu sú všetky steny nosné a zároveň sa vyznačujú znamenitými tepelnoizolačnými parametrami. 

Stavba bez ohľadu na počasie

Ďalšou z výhod je možnosť stavať aj za nepriaznivého počasia až do teploty -10°C. Na stavbe je vzhľadom na minimálny odpad stavebného materiálu veľmi čisto. Rozvody a elektroinštalácie sa robia priamo do tvaroviek pomocou taviaceho noža. Ide o čistú prácu bez rizika vzniku tepelných mostov. „Základom rýchleho postupu prác je dobre vyhotovená základová platňa, odborné znalosti a precíznosť realizátora,“ vyratúva Š. Ratkoš.

Pozrite si video, ktoré vám bližšie predstaví stavebný systém VARIANT-HAUS®. V závere sa objaví aj dom v obci Podtureň.

V nasledujúcom diele seriálu „Hrubá stavba do dvoch mesiacov“ vám poradíme ako rozumne ušetriť na hrubej stavbe, bez toho aby ste šetrili na kvalite.

24346,“&preview_type=from_menu“ target=“_blank“>Hrubá stavba do dvoch mesiacov 1. časť

www.polyform.sk

TEXT: Polyform, s.r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.