Financie aj na špeciálne účely

Financie aj na špeciálne účely

Úvery na bývanie z ponuky Wüstenrot stavebnej sporiteľne majú podstatne širšie využitie než len na kúpu, výstavbu či prestavbu, opravu, rekonštrukciu a modernizáciu bytu alebo domu.

Okamžitý medziúver len za 1,99 % p.a. (až na 5 rokov) môžete čerpať napríklad aj na kúpu pozemku, či už pôjde o nadobudnutie stavebného pozemku za účelom výstavby rodinného domu, alebo získanie vlastníctva pozemku, na ktorom sa už rodinný dom nachádza. Medzi menej známe účely použitia, ktoré je možné financovať zo stavebného sporenia, resp. z úveru stavebnej sporiteľne patrí aj budovanie oplotenia, chodníkov a predzáhrad rodinných domov, ako aj zimné záhrady, terasy a podobné stavebné konštrukcie spojené s domom. Do finančných nákladov, hradených z úveru môžete zahrnúť aj vystavenie energetického certifikátu, ktorý je v súčasnosti vysoko aktuálny. Sprísnenie požiadaviek na energetickú hospodárnosť budov sa totiž týka aj rodinných a bytových domov, a to nielen nových, ale aj rekonštruovaných. Na spomínanom certifikáte je budova zatriedená podľa energetickej hospodárnosti do tried „A“ (najhospodárnejšia) až „G“. Od januára 2016 nastali významné zmeny, nové domy musia spĺňať prísnejšie požiadavky, čo je možné dosiahnuť len kvalitnou tepelnou izoláciou a využívaním obnoviteľných zdrojov priamo v budove alebo v bezprostrednej blízkosti. V tejto súvislosti je vhodné pripomenúť, že z okamžitého úveru (aj pre nových klientov bez predchádzajúceho sporenia) či zo stavebného úveru je možné financovať tiež alternatívne zdroje energie pre potreby bývania ako sú slnečné kolektory, zariadenia spaľujúce biomasu, tepelné čerpadlá a podobne. Tento typ úveru na bývanie s nízkym úrokom a splátkou vám poskytnú, aj keď máte viac ako 35 rokov, či mesačný príjem vyšší ako 1,3 násobok priemernej mzdy. Vo Wüstenrote nie ste kvôli získaniu výhodnejšieho úveru takto alebo inak limitovaní.

www.wuestenrot.sk

Foto: isifa/Shutterstock 

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje