Dvojčíslo Môj dom už v predaji s darčekom zadarmo

image 45970 25 v1

Ak ešte nemáte úplne jasno v tom, čo bude „in“ v bývaní nasledujúci rok, v novom Mojom dome vám prinášame niekoľko inšpirácií a tipov. Nadchádzajúce trendy spája niekoľko spoločných prvkov: ekológia, zdravý životný štýl, „hand made“ a striedmosť. Okrem toho v ňom nájdete aj farby, štýly a materiály roku 2018 a zoznámite sa s luxusným štýlom Glamour. Nebude chýbať ani ďalší kúsok nadčasového dizajnu, riešenie interiérového problému od architekta či pravidelný redakčný test – tentoraz vám pomôžeme vybrať robotické vysávače. 

V aktuálnom vydaní pripomenieme aj to, na čo nezabudnúť v záhrade a dozviete sa informácie o drevostavbách či vykurovaní. Dvojčíslo december/január Môjho domu nájdete na stánkoch a v hypermarketoch od 12.12 .

Najnovší Môj dom je opäť plný interiérových nápadov, ktorými by bolo škoda neinšpirovať sa. Nemôžu chýbať ani námety na zveľadenie záhrady či rady odborníkov, ktoré vám pomôžu zorientovať sa pri stavbe domu.

Darček ■ druhý časopis Urob si sám

V najnovšom Mojom dome nájdete:

Téma mesiaca 1: Trendy na rok 2018

Čistota, pokora a jednoduchosť materiálov i tvarov. Návrat ku koreňom, k prírode. Prijímanie nedokonalosti. Uvoľnenosť. Mierna nedbalosť ako prejav autentickosti.

Téma mesiaca 2: Glamour

Noblesa, prepych, elegancia i miešanie štýlov. Obývačka, jedáleň i spálňa s nádychom luxusu.

Noblesný parížsky eklektizmus

Byt v neoklasicistickom dome v centre Paríža oplýval pôsobivým šarmom už vďaka svojej polohe a samotnému historickému priestoru. Tvorivý majiteľ ho navyše zariadil nábytkom, ktorý patrí k dizajnovým ikonám polovice minulého storočia, a sugestívnu atmosféru dotvoril artefaktmi súčasného umenia a dizajnu.

Zľahka plynúce bývanie

Na ploche 100 m vytvorila architektka pre mladého muža ukážkové loftové bývanie – bez členenia pevnými hranicami, ktoré nenájdete dokonca ani v kúpeľni. Byt tak získal vzdušnosť a priestor možnosť plynúť bez obmedzení

Pocit iného storočia

Takmer storočný byt s vysokými stropmi a veľkými oknami celkom učaroval mladej výtvarníčke Miriame Schniererovej, ktorá sa rozhodla zrekonštruovať ho a zariadiť tak, aby nestratil nič zo svojho starosvetského pôvabu.

V cukrárovom kráľovstve

Majiteľom tohto krásneho parížskeho bytu je Frank Adrian Barron, cukrárska hviezda Instagramu, ktorého recepty a fotografie sleduje celé Francúzsko. Ako vyzerá interiér, kde vznikajú oku aj jazyku lahodiace delikatesy?

Šik bývanie na Kolibe

Už pri prvom stretnutí s majiteľkou holobytu v novostavbe bolo zrejmé, že výsledkom by mal byť interiér s osobitým charakterom a dynamikou. Byt, ktorý jej poskytne nielen užívateľský komfort a pohodlie, ale bude aj odrazom jej vlastného štýlu.

Elegantný mestský introvert

Navrhnúť dom bez výrazných vonkajších obmedzení vyzerá ako zadanie snov, často je to však pre architekta náročnejšia úloha ako stavba, ktorej vzhľad výrazné determinuje okolie. Pri dome v novovznikajúcej štvrti, v podstate uprostred polí, preto architekt Hudák uprel svoj pohľad „dovnútra“ – zameral sa na vytvorenie príjemného súkromia pre trojčlennú rodinu s dospievajúcim synom.

Sklenený trón

Kreslo Ghost čistotou svojho tvaru vyvoláva duchov dizajnérskej i technologickej zázračnosti.

Obývačka s dušou

Mobilný drevodom Matúšovcov je postavený v súlade s princípmi trvalo udržateľnej výstavby a interiér obývačky je prirodzeným vyústením ich životnej filozofie. Nepodlieha módnym trendom, naopak, bol postupne vytváraný v súlade s exteriérom a okolitou prírodou.

Testujeme robotické vysávače

Sú svojím spôsobom pomalé, niekedy hlučné a občas trochu nešikovné. Ak sa však vrátite domov a podlahy sú bez vášho pričinenia krásne povysávané, máte z toho príjemné pocity. Robotické vysávače prešli v posledných rokoch výraznými vylepšeniami a v nejednej domácnosti dokážu udržať rytmus upratovania.

Oslavy sa môžu začať

Privítajte nový rok dobrým drinkom. Ak máte chuť na zmenu, vyskúšajte jednoduché miešané nápoje z našej ponuky.

5 základných krokov pri plánovaní záhrady

Vlastný kúsok pôdy a zeleň sú hlavné dôvody, prečo sa väčšina z nás púšťa do stavby rodinného domu. Ako pri plánovaní záhrady postupovať, čo si všímať a na čo určite nezabudnúť?

Zima v záhrade

Zima nemusí mat len sivú a nevľúdnu podobu. Záhrada môže byť aj v tomto ročnom období zaujímavá. Sú to najmä ihličnany a vždyzelené kry, ktoré teraz vynikajú a žiadajú o pozornosť. Inokedy v roku im totiž konkuruje okolitá zeleň.

Domček do pohody

Starší manželský pár si na dôchodok postavil jednoduchý pohodlný domček – prízemný, s ktorým nie sú zbytočné starosti navyše, ale pritom s praktickou dispozíciou, v ktorej im nič nechýba.

Ako ušetriť pri kúpe tepelného čerpadla?

Moderné tepelné čerpadlá predstavujú mimoriadne úsporné riešenie na vykurovanie aj chladenie domu a prípravu teplej vody. Všeobecne známym faktom je však aj to, že ide o pomerne nákladné zariadenia. Ako si možno vstupnú investíciu do tejto technológie znížiť?

Predplatné časopisu

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.