image 24378 25 v1

Decembrové vydanie časopisu Urob si sám už v predaji!

Pripravili sme pre vás: Ako postaviť kozub, aby bolo bezpečný?. S deťmi si môžete vyrobiť pekné a voňavé vianočné ozdoby. Zabaľte ich krásnych vlastnoručne ušitých darčekových tašiek! Zvieratko pod stromčekom - čo s ním ďalej? Poradíme Vám. Darčeky pre každého muža! Netradičná poštová schránka. A veľa iných tém... Nezabudnite, pred prázdninami vyjde ešte jedno vydanie -  17. decembra. Príjemné čítanie vám želá redakcia Urob si sám!

STAVBA BEZPEČNÉHO KOZUBA

Svojpomocná montáž kozuba! Oplatí sa kozub? Neškodí zdraviu? Koľko stojí prevádzka? Nájdite si odpoveď! Teplovzdušná kozubová vložka má oproti iným zdrojom tepla výhody i nevýhody – čítajte, aké.

MAJSTRUJEME S DEŤMI

Trblietavé snehové vločky a drevený stromček môžu zhotoviť aj deti. Navliekanie korálikov je veselá činnosť. Jednu vločku urobíte raz-dva. Malý drevený vianočný stromček môžete postaviť tam, kde vám pripomenie Vianoce.

VOŇAVÉ VIANOČNÉ GULE

Spestrite si Vianoce vlastnou ručnou prácou! Trblietavé ozdoby sa môžu ľahko rozbiť. Ak si však vyrobíte ozdobné gule podľa nášho návodu, vydržia vám veľa rokov. Ozdoby šíria okolo seba aj príjemnú vianočno-korenistú vôňu.

DOSKA NA MIESENIE CESTA

Niekedy stačí málo. Opotrebované lamely zo starého obkladu, ktoré sa nakopili pri rekonštrukcii domu, sa môžu pod šikovnými rukami zmeniť hoci aj na kuchynskú dosku na miesenie cesta.

HREJIVÉ TAŠTIČKY

Vlastnoručne ušitá taška je sama osebe krásny darček! Jej výroba je jednoduchá, môžete ju ušiť aj pri večernom sedení pri televízii, nevyžaduje si veľa priestoru ani pomôcok. Neopotrebuje sa, preto ju môžete použiť viackrát.

TESTUJEME LAMELOVACIE FRÉZY

Potrebujete ich, ak chcete zhotoviť ozaj pekný nábytok. Vytvoríte nimi presné stolárske spoje. Namiesto kolíkov sa v nich používajú malé lisované doštičky – lamely. Pre ne treba presne vyfrézovať drážky – a to je úloha pre vašu novú frézu.

HODINY ZO STARÝCH DOSIEK

Rustikálny štýl oslavuje veľký návrat, a to nielen v chatách či chalupách. Vydajte sa po stopách starých predmetov, z ktorých môžu vzniknúť krásne interiérové doplnky. Ako tieto drevené hodiny s nepravidelnou kresbou a nerovným povrchom.

RÝCHLENIE JARNÝCH TRVALIEK

Rozvoňajte byt konvalinkami! Napriek tomu, že je zima, môžete sa aj teraz tešiť z niektorých kvitnúcich záhradných rastlín. Okrem rýchlených cibuľovín a drevín to môžu byť napríklad aj typicky jarné trvalky – konvalinky.

DECEMBER V ZÁHRADE

Ako sa pripraviť na budúcu sezónu? Určite si spíšeme zoznam hnojív prípravky na ochranu rastlín uložíme do chladnej a tmavej miestnosti bez mrazu, aby sa neznižovala ich účinnosť. A čo ďalej? Čítajte v našich radách pre záhradkárov!

VYSÁDZAME JEDLÉ IHLIČNANY

Čo poviete na živý vianočný stromček plodiaci jedlé oriešky?
Ihličnany môžu trvalo krášliť záhradu a aj prinášať úžitok. Vybrať si môžete z mnohých druhov, tvarov aj veľkostí.

DARČEKY PRE MUŽA

Vyberte darčeky pre muža každého veku. Bláznivé i praktické. Veľké aj malé, drahé či lacné. Pomôžu pri dome či chalupe, alebo spestria život.

LUSTER Z PET FLIAŠ

Šetrite prírodu recyklovaním a vyrobte si ho takmer zadarmo! Radi prerábate alebo recyklujete staré veci? Luster môžete vyrobiť skoro zo všetkého, potrebujete na to iba použiteľný záves na svietidlo, trošku fantázie aj nepotrebné PET fľaše.

PÍSACÍ STOLÍK

Jeho svojpomocnou výrobou ušetríte 100 eur! Má všetko, čo písaciemu stolíku svedčí – pracovnú dosku vyloženú mäkkým materiálom, zaoblené hrany, ktoré neodierajú lakte a štedrý úložný priestor. Prispôsobíte ho akémukoľvek interiéru.

CHUTNÝ AJ LIEČIVÝ MED!

Med – dar nebies a zeme je pre mnohých symbolom vianočných sviatkov, no v zimnom období je i prevenciou, liečivým a maškrtným prostriedkom zdravého a chutného žitia. Vo forme lahodnej medoviny však môže aj pozdvihnúť náladu.

  1. no ja says:

    Bezpečný kozub je s regulovaným nasávaním, nie klapkou do komína!
    zvlášť pri samovýrobe!!!!

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje