Ako v zdraví prežiť (nielen) jeseň?

image 51546 25 v1

U doktora ste pečení varení, lekárne praskajú vo švíkoch a aj napriek tomu sa vás choroby, vírusy a dýchacie problémy držia zubami, nechtami? Možno je načase nehľadať príčinu vonku ale priamo u vás doma! Viete napríklad ako ste na tom s vlhkosťou v ovzduší u vás doma a čo nadmerná vlhkosť spôsobuje?

Keď sme chorí my, dospelí, ešte to ide. Ale akonáhle sú choré aj deti, je zle. Trpíme s nimi, nespíme, celá rodina dostáva zabrať. Choroby sa často vracajú, sú zdĺhavé … a niekedy za to vôbec nemôže fakt, že ste podcenili liečbu alebo sa okolo vás mihol nový bacilonosič. Za množstvom jesenných trápení s chorobami môže bohužiaľ stáť prostredie, ktoré máte doma v byte, konkrétne vlhkosť vzduchu!

Jej optimálna hladina sa pohybuje medzi 45-60%. V takomto prostredí sa nám dobre dýcha, spí, žije. Ak je nižšia, vzduch okolo nás je suchý, núti nás napríklad ku kašľu – a koniec koncov, aj preto sa zvlášť v panelových domoch snažíme pri prvom náznaku ochorení hlavne zvlhčovať. Ale problém je, že veľa interiérov je vlhkých až príliš (70-80%), čo nám naopak škodí. Stretávame sa s tým stále častejšie nielen v tradičných domoch, ale aj v novostavbách alebo domoch po rekonštrukcii.

So znížením vlhkosti vzduchu vám okamžite pomôže aj pohlcovač vlhkosti Ceresit Stop Vlhkosti Aero 360°. Tento malý zázrak znižuje vlhkosť vzduchu pomocou špeciálneho systému cirkulácie vzduchu všetkými smermi, teda v 360° uhle. Vďaka špeciálnej tablete pohlcuje vlhkosť a pachy. Čím väčší je kontakt vzduchu s tabletou, tým lepší je absorpčný účinok. Špeciálny tvar prístroja spoločne s členitou tabletou s otvorom vnútri umožňuje prúdenie vzduchu v 360° uhle, a tým zaisťuje efektívnejšie a rýchlejšie pohlcovanie. Náhradné tablety ponúkajú na výber aj 2 jemné vône z radu aromaterapie s prídavkom esenciálnych olejov – relaxačná levanduľa, energické ovocie.

Novinkou v ponuke je pohlcovač špeciálne vhodný do kúpeľne, svojimi praktickými rozmermi vhodný aj do panelákových kúpeľní, ktoré spravidla nebývajú veľké. Ceresit Stop vlhkosti Kúpeľňa je kompatibilný s rovnakými tabletami ako jeho slávnejší predchodca Ceresit AERO 360°. Ten je v ponuke v 3 farbách – modrá, biela a limitovaná verzia v zlatom odtieni.

Náhradné tablety vydržia približne mesiac až dva, v závislosti od veľkosti miestnosti a úrovne vlhkosti v nej. Do skríň, šatníkov a iných úložných priestorov, kde sa vám nazhromaždí vlhká bielizeň, prípadne sa tam menej vetrá je vhodné Ceresit stop vlhkosti absorpčné vrecúško – dostupné v 3 vôňach s prídavkom esenciálnych olejov z radu Aromaterapie. Tieto vrecúška sú ideálne aj na umiestnenie do vašich áut, kde sa zdržujete každý deň a ranné zarosenie okien vám znepríjemňuje prvých pár minút cesty. Vyskúšajte a uvidíte tú zmenu.

Pokiaľ ste zistili výskyt plesní na stenách, obkladoch alebo v rohoch izieb tak odporúčame požiť dezinfekčný sprej Ceresit stop plesni a na obnovenie škár dokonalý silikón Ceresit Renew. Pri tomto silikóne nie je potrebné pôvodný silikón odstrániť a taktiež nepotrebujete žiadne špeciálne nástroje, použitie je jednoduché a rýchle.

Systém pohlcovania vlhkosti a boja proti plesniam Ceresit je tu pre váš zdravší život už viac ako 10 rokov.

Vyskúšajte ho aj Vy! Viac informácií nájdete na: www.stopvlhkosti.sk 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.