Maliny Willamette

Maliny Willamette

Willamette – veľké, skoro dozrievajúce, guľaté, lesklé, tmavočervené, pevné plody. Dobre sa prepravuje a skladuje. Vďaka vysokému obsahu farbív je vhodnou surovinou na prípravu sirupov. Dozrieva v polovici júna. Je menej náchylná na choroby prútov.

Tip:

Maliny vyžadujú dostatočne vlhkú a stredne ťažkú priepustnú pôdu bohatú na vitamíny. Tieto podmienky vytvoríte prisypaním mulčovacej zmesi z kompostu alebo lístia ku koreňom rastliny. Maline vôbec nevyhovuje ťažká pôda alebo hromadenie vody. Aj v prípade malín platí záhradnícke pravidlo: nevysádzať po sebe nič rovnakého. Na mieste, ktoré ste si zvolili pre výsadbu malináčov, by teda aspoň 4 roky predtým nemali rásť žiadne maliny.

Viac na www.sieberz.sk

Máte skúsenosti s pestovaním tejto alebo inej rastlinky? Vaše postrehy, tipy, fotografie môžete posielať na redakčný mail oliver.vyslouzil@jaga.sk. Ďakujeme!

–>

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.