Maliny Willamette

Maliny Willamette

Willamette – veľké, skoro dozrievajúce, guľaté, lesklé, tmavočervené, pevné plody. Dobre sa prepravuje a skladuje. Vďaka vysokému obsahu farbív je vhodnou surovinou na prípravu sirupov. Dozrieva v polovici júna. Je menej náchylná na choroby prútov.

Tip:

Maliny vyžadujú dostatočne vlhkú a stredne ťažkú priepustnú pôdu bohatú na vitamíny. Tieto podmienky vytvoríte prisypaním mulčovacej zmesi z kompostu alebo lístia ku koreňom rastliny. Maline vôbec nevyhovuje ťažká pôda alebo hromadenie vody. Aj v prípade malín platí záhradnícke pravidlo: nevysádzať po sebe nič rovnakého. Na mieste, ktoré ste si zvolili pre výsadbu malináčov, by teda aspoň 4 roky predtým nemali rásť žiadne maliny.

Viac na www.sieberz.sk

Máte skúsenosti s pestovaním tejto alebo inej rastlinky? Vaše postrehy, tipy, fotografie môžete posielať na redakčný mail oliver.vyslouzil@jaga.sk. Ďakujeme!

–>

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.