lantana rainbow

Lantana Rainbow

Súkvetie s premenlivou farbou kvetov. Postupom času stále nové variácie od bielej a žltej cez ružovú až k červenej.  

Tip: Starostlivosť o rastliny v nádobách

– Vyžadujú slnečné, dôkladne osvetlené miesto: lantana, oleander, hořcový strom, chryzantémovka, durman stromčekový, pepino gold
 
– Majú radi polotienisté miesto: uvulária, tibuchína, kladivník, fuksia. 
 
Niektoré rastliny, ako napr. durman stromčekový alebo kladivník sú citlivé na nárazy vetra, preto vyžadujú miesto chránené proti vetru. Iné, napr. pepino gold a durman stromčekový, môžu byť vysadené aj do záhrady, musíme ich však pred mrazmi presadiť späť do črepníka a prezimovať na bezmrazovom mieste.

Je veľmi dôležité, aby sme pri vysadení a presadení späť do nádoby používali kyprú zeminu bohatú na živiny. Môže to byť zmes kvalitnej záhradnej zeminy a kompostu v pomere 1:1, resp. v obchode dostupný substrát pre kvetiny. Bohaté kvitnutie zabezpečíme vhodným zalievaním a doplnením živín. Rastliny v nádobách vyžadujú každodennú zálievku, v prípade horúčav durman stromčekový môže požadovať aj 2-3 zálievky denne. Dodávanie tekutého hnojiva je potrebné vo všeobecnosti asi raz za týždeň.
 

Výnimku tvorí tibuchína, ktorej stačí pridať tekuté hnojivo raz za 2 až 4 týždne. Rastliny pestované v nádobe vyžadujú, aby boli každý rok na jar presadené do väčšej nádoby a do čerstvej zeminy. Teplota prezimovania by sa mala pohybovať od 5 do 15 stupňov. Ak rastlinu prezimuje na svetlom mieste, stačí ak ju ostriháme až v mesiaci február – marec. Pred prezimovaním na tmavom mieste je vhodné rastlinu dôkladne skrátiť. V dôsledku zmenených teplotných a svetelných podmienok požiadavky rastliny na vodu budú minimálne, preto to so zálievkou nikdy nepreháňajte.
 
POZOR!
V prípade niektorých rastlín pestovaných v nádobe ako sú lantana, durman stromčekový, kladivník alebo oleander sú všetky časti jedovaté, preto si po strihaní vždy umyte ruky a uchovávajte ich mimo dosahu detí.

 

 

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje