Lantana Rainbow

lantana rainbow

Súkvetie s premenlivou farbou kvetov. Postupom času stále nové variácie od bielej a žltej cez ružovú až k červenej.  

Tip: Starostlivosť o rastliny v nádobách

– Vyžadujú slnečné, dôkladne osvetlené miesto: lantana, oleander, hořcový strom, chryzantémovka, durman stromčekový, pepino gold
 
– Majú radi polotienisté miesto: uvulária, tibuchína, kladivník, fuksia. 
 
Niektoré rastliny, ako napr. durman stromčekový alebo kladivník sú citlivé na nárazy vetra, preto vyžadujú miesto chránené proti vetru. Iné, napr. pepino gold a durman stromčekový, môžu byť vysadené aj do záhrady, musíme ich však pred mrazmi presadiť späť do črepníka a prezimovať na bezmrazovom mieste.

Je veľmi dôležité, aby sme pri vysadení a presadení späť do nádoby používali kyprú zeminu bohatú na živiny. Môže to byť zmes kvalitnej záhradnej zeminy a kompostu v pomere 1:1, resp. v obchode dostupný substrát pre kvetiny. Bohaté kvitnutie zabezpečíme vhodným zalievaním a doplnením živín. Rastliny v nádobách vyžadujú každodennú zálievku, v prípade horúčav durman stromčekový môže požadovať aj 2-3 zálievky denne. Dodávanie tekutého hnojiva je potrebné vo všeobecnosti asi raz za týždeň.
 

Výnimku tvorí tibuchína, ktorej stačí pridať tekuté hnojivo raz za 2 až 4 týždne. Rastliny pestované v nádobe vyžadujú, aby boli každý rok na jar presadené do väčšej nádoby a do čerstvej zeminy. Teplota prezimovania by sa mala pohybovať od 5 do 15 stupňov. Ak rastlinu prezimuje na svetlom mieste, stačí ak ju ostriháme až v mesiaci február – marec. Pred prezimovaním na tmavom mieste je vhodné rastlinu dôkladne skrátiť. V dôsledku zmenených teplotných a svetelných podmienok požiadavky rastliny na vodu budú minimálne, preto to so zálievkou nikdy nepreháňajte.
 
POZOR!
V prípade niektorých rastlín pestovaných v nádobe ako sú lantana, durman stromčekový, kladivník alebo oleander sú všetky časti jedovaté, preto si po strihaní vždy umyte ruky a uchovávajte ich mimo dosahu detí.

 

 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.