Jojo slivka

jojo slivka

Úplne odolná voči najčastejšej chorobe slivky - šarke. Rýchlo rodiaci druh, ktorý prináša pravidelnú a bohatú úrodu. Jej stredne veľké, oválne tmavofialové plody neopadávajú; dužina príjemnej sladkokyslej chuti sa dobre oddeľuje od kôstky. Strom má priepustnú korunu. Táto samosprašná odroda dozrieva v septembri.

Tip:

Po zasadení zľahka ušliapte pôdu okolo kmeňa a dôkladne zalejte. Aby sa vlhkosť dlho udržala, pokryte prírubu kmeňa (asi o priemere 40-50 cm okolo kmeňa) kompostom a hnojom. Udržujte prírubu v prvých rokoch rastu dreviny čistú – bez buriny a trávy, aby drevine nič neodoberalo živiny. Prírubu však môžete osadiť tzv. základovými rastlinami. Dbajte o to, aby príruba „rástla“ spolu s rozrastajúcou sa korunou dreviny.

Viac na www.sieberz.sk

Máte skúsenosti s pestovaním tejto alebo inej rastlinky? Vaše postrehy, tipy, fotografie môžete posielať na redakčný mail oliver.vyslouzil@jaga.sk. Ďakujeme!

–>

Komentáre

  1. Slivku jojo môžem len doporučiť rodí perfektne plody sú niekedy až veľmi veľké čo som dosiahol aj občasnou závlahou-ja osobne pravidelne pred a po odkvitnutí striekam proti monólioze (mám suseda ktorý sa nestará o svoje slivky má semenáče napadnuté šárkou a monolioza dokonči jeho úrodu).Chcem aj pochváliť ringloty EX calibrum a record tohto roku mali prvé plody a zdali sa my chutnejšie než altanová ktorá my tohto roku zahnivalá od kôstky.Záhradku mám na okraji Prešova čiže Východ slovenska a darí sa aj tu slivkam

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.