Jojo slivka

29.02.2012
29.02.2012 (1) (1)
Jojo slivka
Úplne odolná voči najčastejšej chorobe slivky - šarke. Rýchlo rodiaci druh, ktorý prináša pravidelnú a bohatú úrodu. Jej stredne veľké, oválne tmavofialové plody neopadávajú; dužina príjemnej sladkokyslej chuti sa dobre oddeľuje od kôstky. Strom má priepustnú korunu. Táto samosprašná odroda dozrieva v septembri.
Tip:

Po zasadení zľahka ušliapte pôdu okolo kmeňa a dôkladne zalejte. Aby sa vlhkosť dlho udržala, pokryte prírubu kmeňa (asi o priemere 40-50 cm okolo kmeňa) kompostom a hnojom. Udržujte prírubu v prvých rokoch rastu dreviny čistú – bez buriny a trávy, aby drevine nič neodoberalo živiny. Prírubu však môžete osadiť tzv. základovými rastlinami. Dbajte o to, aby príruba „rástla“ spolu s rozrastajúcou sa korunou dreviny.

Viac na www.sieberz.sk

slivka jojo

Máte skúsenosti s pestovaním tejto alebo inej rastlinky? Vaše postrehy, tipy, fotografie môžete posielať na redakčný mail oliver.vyslouzil@jaga.sk. Ďakujeme!


-->

Komentáre

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.
Jano | 08.11.2018, 02:47
Slivku jojo môžem len doporučiť rodí perfektne plody sú niekedy až veľmi veľké čo som dosiahol aj občasnou závlahou-ja osobne pravidelne pred a po odkvitnutí striekam proti monólioze (mám suseda ktorý sa nestará o svoje slivky má semenáče napadnuté šárkou a monolioza dokonči jeho úrodu).Chcem aj pochváliť ringloty EX calibrum a record tohto roku mali prvé plody a zdali sa my chutnejšie než altanová ktorá my tohto roku zahnivalá od kôstky.Záhradku mám na okraji Prešova čiže Východ slovenska a darí sa aj tu slivkam
Prečítajte si
Reklama