jojo slivka

Jojo slivka

Úplne odolná voči najčastejšej chorobe slivky - šarke. Rýchlo rodiaci druh, ktorý prináša pravidelnú a bohatú úrodu. Jej stredne veľké, oválne tmavofialové plody neopadávajú; dužina príjemnej sladkokyslej chuti sa dobre oddeľuje od kôstky. Strom má priepustnú korunu. Táto samosprašná odroda dozrieva v septembri.

Tip:

Po zasadení zľahka ušliapte pôdu okolo kmeňa a dôkladne zalejte. Aby sa vlhkosť dlho udržala, pokryte prírubu kmeňa (asi o priemere 40-50 cm okolo kmeňa) kompostom a hnojom. Udržujte prírubu v prvých rokoch rastu dreviny čistú – bez buriny a trávy, aby drevine nič neodoberalo živiny. Prírubu však môžete osadiť tzv. základovými rastlinami. Dbajte o to, aby príruba „rástla“ spolu s rozrastajúcou sa korunou dreviny.

Viac na www.sieberz.sk

Máte skúsenosti s pestovaním tejto alebo inej rastlinky? Vaše postrehy, tipy, fotografie môžete posielať na redakčný mail oliver.vyslouzil@jaga.sk. Ďakujeme!

–>

  1. Jano says:

    Slivku jojo môžem len doporučiť rodí perfektne plody sú niekedy až veľmi veľké čo som dosiahol aj občasnou závlahou-ja osobne pravidelne pred a po odkvitnutí striekam proti monólioze (mám suseda ktorý sa nestará o svoje slivky má semenáče napadnuté šárkou a monolioza dokonči jeho úrodu).Chcem aj pochváliť ringloty EX calibrum a record tohto roku mali prvé plody a zdali sa my chutnejšie než altanová ktorá my tohto roku zahnivalá od kôstky.Záhradku mám na okraji Prešova čiže Východ slovenska a darí sa aj tu slivkam

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje