Ako vybrať záhradné pieskovisko pre deti
Galéria (10)

Ako vybrať záhradné pieskovisko pre deti

Chcete v lete tráviť s deťmi viac času vonku? Vyberte im pieskovisko, ktoré spĺňa týchto 7 dôležitých kritérií. Dve z nich vážne ovplyvňujú zdravie.

Galéria

Pieskovisko pre deti - detské-pieskovisko-drevené
Pieskovisko pre deti - detské-pieskovisko-so-strieškou
Pieskovisko pre deti - hlavný
Pieskovisko pre deti - obr.-1.-mobilne-pieskovisko
Pieskovisko pre deti - obr.-2.-pieskovisko-so-zasuvacim-mechanizmom
Pieskovisko pre deti - obr.-3.-pieskovisko-z-impregnovaneho-dreva
Pieskovisko pre deti - obr.-4.-mensie-pieskovisko
Pieskovisko pre deti - pieskovisko-detske-1

Pieskovisko, ktoré ľahko presuniete

Mať či nemať pieskovisko na záhrade? Toto je najčastejšia otázka pred výberom. Ak vás desí predstava, že vám pieskovisko už navždy zaberie veľkú časť záhrady, môžete si vydýchnuť. Existujú totiž aj mobilné pieskoviská na kolieskach, ktoré ľahko presuniete kamkoľvek, kam práve potrebujete. Na kraj záhrady v zime, prípadne naopak, bližšie k bazénu alebo na slniečko, ak sa chcete v lete opaľovať a hrať sa s deťmi.

NÁŠ TIP: Mobilné detské pieskovisko JURHAN s kolieskami

Aj takto môže vyzerať mobilné detské pieskovisko zdroj www.jurhan.com

Pieskovisko a zároveň záhradný domček

Nechcete mať zo záhrady iba detské ihrisko? Nekupujte teda niekoľko oddelených riešení, ale jedno kompaktné. Na trhu sú už dnes produkty, ktoré v sebe kombinujú funkciu záhradného domčeka a pieskoviska.

Dôležité je zakrývať piesok

Prečo? Pretože keď sa v ňom deti nehrajú, prichádzajú iní nevítaní návštevníci. Často sú to rôzne túlavé zvieratá alebo záhradné hlodavce. Tie môžu v pieskovisku zanechať svoje výkaly, ktoré sú často zdrojom nebezpečných chorôb. Ak s nimi zvedavé dieťa príde do kontaktu, viete si predstaviť, čo sa stane. Zvlášť nebezpečné sú túlavé mačky, ktoré často prenášajú tzv. toxoplazmózu. Ide o nebezpečné infekčné ochorenie, ktoré u dievčat v dospelosti môže spôsobiť neplodnosť. Práve preto je dôležité vybrať si pieskovisko so zasúvacím mechanizmom alebo strieškou, vďaka čomu budete deti chrániť pred nebezpečnými chorobami.

NÁŠ TIP: Pieskovisko so zasúvacím mechanizmom JURHAN

Pieskovisko so zasúvacím mechanizmom pre ochranu piesku zdroj www.jurhan.com

Strecha by mala chrániť pred UV žiarením

Aj ďalšie kritérium má zdravotný rozmer. Ak vyberáte pieskovisko alebo záhradný domček s látkovou strechou, táto by mala mať UV filter. Tak ako dobrý opaľovací krém, aj strieška pieskoviska musí vaše deti ochrániť pred slnečným žiarením aspoň faktorom 50.

NÁŠ TIP: Záhradný domček a pieskovisko s UV ochranou 50+

Domček ochráni pred dažďom – deti i hračky

Kam schovať všetky hračky, aby nezmokli? Jednoduché – do záhradného domčeka, ktorý má šikovnú nepremokavú striešku. Tá ochráni pred zmoknutím nielen hračky, ale aj deti samotné, keď sa budú chcieť schovať pred pár kvapkami letného dažďa.

Pozor na materiál

Plastové pieskoviská sú pomerne častým riešením, no samotný plast je málo odolný, rýchlo sa láme a na slnku stráca farbu. Z dlhodobého hľadiska je lepšie zvoliť drevo, ktoré je pevné a vydrží. Aby nevybledlo, vyberajte také, ktoré je už naimpregnované a tým pádom bezúdržbové.

Pieskovisko JURHAN z impregnovaného borovicového dreva zdroj www.jurhan.com

Na kritériá pozerajte aj pri lacnejších výrobkoch

Či už siahnete po komerčných produktoch z bežných hobby marketov, alebo sa zameriate na kvalitnejšie pieskoviská od špecializovaných predajcov, nehľaďte iba na cenu. Overené e-shopy vám často ponúknu veľmi dobrú európsku kvalitu za priaznivé ceny. Aj v prípade, že kupujete menšie pieskovisko, dbajte hlavne na zdravotné riziká a na možnosť zakrývať piesok a chrániť deti pred slnkom. Kvalitné mobilné pieskoviská s vyhovujúcimi kritériami dostanete na trhu už v cenovom rozsahu od 60 do 120 €.

 Menšie pieskovisko JURHAN so skladacou strieškou a UV filtrom zdroj www.jurhan.com

Článok pre vás pripravila redakcia e-shopu JURHAN – špecialista na doplnky do záhrady a kancelárie. Prezrite si ich pieskoviská už od 69 €.

Viac na www.jurhan.com/c/doplnky-do-zahrady/pieskoviska

PR článok spoločnosti GammaHS s.r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje