Domáci kutil
Zdroj: Shutterstock

Správny kutil nepotrebuje návod. Potrebuje dobre vidieť. Prečo navštíviť Očnú kliniku NeoVízia?

Vekom sa kvalita nášho zraku zhoršuje. Remeselné zručnosti sa síce dlhoročnou praxou zlepšujú, no skôr či neskôr sa nám ťažšie hľadajú správne matice, skrutky, hmoždinky. Písmo na plechovkách od lakov a farieb je ľahšie čitateľné z väčšej diaľky. Pritom stačí iba 15 minút na to, aby sa videnie natrvalo zlepšilo.

Po 40. roku života si mnohí z nás začínajú všímať nástup presbyopie. Stavu, ktorý sa ľudovo nazýva aj choroba krátkych rúk alebo starecká slabozrakosť. Ľudia sú zaskočení, veď sme vo veku, keď sa cítime na vrchole svojich síl, máme svoje koníčky, chuť tvoriť, zveľaďovať, opravovať, majstrovať. Kým doteraz nám stačili jedny okuliare (prípadne žiadne), v dôsledku presbyopie ich potrebujeme viac. Jedny na čítanie, ďalšie na sledovanie televízie a tretie k práci v dielni alebo s počítačom.

Môže za to ľudská optika a anatómia nášho oka. „Spočiatku prevažujú ťažkosti vizuálneho charakteru, neskôr sa pridáva pocit únavy očí, bolesti hlavy a očí, unavený vzhľad a prekrvenie spojiviek,“ vysvetľuje MUDr. Adriana Smorádková z Očnej kliniky NeoVízia. Aby sme viaceré okuliare nemuseli striedať a mať ich neustále poruke, niektorí z nás časom siahajú po tých multifokálnych. Ľudí jednoducho prestane baviť neustále hľadanie tých správnych, prípadne kupovanie nových „dočasných“, ktoré sa predávajú v drogériách alebo supermarketoch. Zvyknúť si na multifokálne okuliare však môže byť problém. Často totiž dochádza k bolestiam hlavy, prípadne k závratom.

Našťastie, tento stav je možné riešiť. Rýchlo, bezpečne, bezbolestne a natrvalo. Práve v Očnej klinike NeoVízia, ktorá je už šiesty raz po sebe najobľúbenejšou klinikou na Slovensku. Metóda PRELEX dokáže ľudí zbaviť nepraktických okuliarov, vrátane tých multifokálnych.

„Zákrok v Očnej klinike NeoVízia prebieha bezbolestne a trvá len pár minút. Pacientovi do oka implantujeme jedinečnú trifokálnu umelú šošovku. Pomocou nej je možné odstrániť akýkoľvek počet dioptrií do blízka, na strednú počítačovú vzdialenosť a aj do diaľky. Novinkou sú tzv. EDoF šošovky, s predĺženým fokusom, ktoré aj u pacientov s inými ochoreniami oka môžu zabezpečiť praktickú nezávislosť od okuliarov. Súčasťou všetkých šošoviek je dokonca UV ochrana a tiež ochrana pred tzv. modrým svetlom,približuje zákrok očná chirurgička. Metóda PRELEX je zároveň rozumnou investíciou do budúceho zdravia a istou formou prevencie sivého zákalu.

Mudr. Adriana Smorádková
Pacienti MUDr. Adriany Smorádkovej si po zákroku PRELEX naplno užívajú radosť zo života bez okuliarov. | Zdroj: NeoVízia

Už deň po zákroku, ktorý trvá neuveriteľných 15 minút, pacient vidí neopísateľný rozdiel. Ľudia, ktorí sa s nepraktickými okuliarmi vďaka metóde PRELEX rozlúčili natrvalo, sa zhodujú v jednom. Prinavrátená kvalita zraku a života je na nezaplatenie. Už žiadne okuliare, žiadne omyly a ľahkosť, ako dokážu prečítať aj tie najmenšie písmená, všetkých prekvapí. Presvedčte sa aj vy o tom, že lepší zrak, to je lepší život. Očnú kliniku NeoVízia môžete navštíviť v Bratislave, v Poprade a svoje ambulancie má tiež v Trnave a Ružomberku.

Zdroj: PR článok Neovízia s. r. o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje