Vedeli ste, že upchatý odtok sa dá vyčistiť aj pomocou slamky? Ukážeme vám, ako na to!

Ako vyčistiť upchatý odtok
Zdroj: iStock

Upchatý odtok je vždy nepríjemným prekvapením. Koľkokrát ste už museli volať inštalatéra alebo použiť silnú chémiu z drogérie? To, samozrejme, niečo stojí. Omnoho lepšie je predchádzať upchaniu odtoku a čistiť ho priebežne. Nepotrebujete na to žiadne agresívne prípravky, ani veľa peňazí – vyskúšajte použiť špeciálne nastrihanú slamku na nápoje. Takéto čistenie sa oplatí najmä vtedy, ak máte doma niekoho s dlhými vlasmi.

Vo videu uvidíte, ako správne narezať slamku a ako ju použiť, aby ste s ňou dokázali vytiahnuť nečistoty z odtoku.

A ešte jeden trik – raz za čas do odtoku nasypte šálku sódy bikarbóny, ktorú zalejete vriacou vodou. Nechajte pôsobiť 10 minút a následne do odtoku vlejte 1 šálku octu, v ktorom rozmiešate ďalšiu šálku sódy bikarbóny. Odtok zakryte zátkou a nechajte pôsobiť ďalších 10 minút. Nakoniec prepláchnite vriacou vodou.

Text: Sabína Zavarská
Foto: istock.com
Zdroj: youtube.com

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.

Ak už registráciu máte, prihláste sa.