Vyberte si optimálnu kombináciu rámu a krídla okna

Moderný rodinný dom s veľkým presklením
Zdroj: Deceuninck

Máte tradičný, rustikálny či moderný rodinný dom? Ak neviete, aký okenný profil zvoliť, aby ste oknami dotvorili a podčiarkli jeho vzhľad, poradíme vám. Odporúčame profily z PVC, ktoré majú najlepšiu hodnotu tepelnej izolácie na trhu a spĺňajú všetky požiadavky na energetickú účinnosť – okenné profily Elegant.

Už zo samotného názvu vyplýva, že ide o plastový profil s elegantným dizajnom. Spája v sebe vynikajúce tepelnoizolačné hodnoty PVC okien v kombinácii s najmenšou exteriérovou hranou. Splní požiadavky aj náročnejších zákazníkov.

5 typov krídiel a 3 varianty rámov

Súčasťou profilu je modulárny systém iCOR, ktorý umožňuje zameniteľnosť medzi rôznymi hĺbkami rámov a okennými krídlami. V rámci radu Elegant bolo vyvinutých celkom päť dizajnov krídiel, ktoré možno kombinovať s tromi variantmi rámu: 76, 84 a 115 mm.

Moderný rodinný dom s francúzkymi oknami
Elegant je profil vhodný pre moderné, ale aj tradičné rodinné domy. Na výber máte z 5 dizajnov krídel, ktoré môžete kombinovať s 3 typmi rámov. | Zdroj: Deceuninck
  • Elegant Infinity – rovné krídlo, pre ktoré je charakteristický jemný prechod z profilového rámu do krídla. Má mnohostranné využitie vďaka kombinácii priamych línií a nadčasového dizajnu. Krídlo je k dispozícii aj s technológiou ThermoFibra, kde bola oceľová výstuž nahradená nekonečnými sklenými vláknami. To umožňuje ešte viac znížiť exteriérovú hranu, a to z 9 mm na 7 mm. V kombinácii s výstužami Forthex v ráme predstavuje Elegant Infinity ThermoFibra najlepšie fungujúce riešenie okien bez použitia štandardnej oceľovej výstuže, ktoré možno navyše recyklovať.
  • Elegant Abstract – predsadené krídlo, ktoré je celkom zarovnané s rámom. Zaisťuje maximálnu tepelnú i zvukovú izoláciu, ochranu proti vlámaniu a umožňuje tiež zasklenie veľkých plôch. Ide o ideálne riešenie pre modernú architektúru, ktorá sa vyznačuje minimalistickým a elegantným vzhľadom.
  • Elegant Origin – skosené krídlo s oceľovou výstužou je vhodné pre okná klasického vzhľadu, možno ho použiť na stavbách v tradičnom štýle či pri renováciách. Široká škála imitácií prírodného dreva a veľký výber štruktúrovaných fólií farbeného dreva zdôrazňujú autentický rustikálny charakter.
  • Elegant Grando – predstavuje kombináciu tradičného dizajnu s funkčným aspektom PVC. Vďaka výraznejšej exteriérovej hrane je univerzálnym riešením. Hodí sa pre renovácie a rovnako pre novostavby.

    Moderný rodinný dom hranatý
    Farbu profilu si môžete vybrať zo širokej škály až 50 odtieňov. | Zdroj: Deceuninck

Okenný profil vhodný aj pre domy A0

Profil Elegant má 6 komôr a je alternatívou k hliníkovým oknám pri zachovaní vlastností PVC. Vyznačuje sa nízkym koeficientom tepelnej priestupnosti rámom Uf = 0,93 W/(m2.K). S použitím technológie ThermoFibra, ktorá oceľovú výstuž profilu nahrádza sklenými vláknami, možno dosiahnuť ešte nižšie hodnoty tepelnej priestupnosti Uf = 0,88 W/(m2.K). Systém tak bez problémov spĺňa podmienky pre domy s takmer nulovou potrebou energie.

Sklenné vlákna v okennej výstuži
V okennom profile Elegant s technológiou Thermofibra bola oceľová výstuž nahradená sklenými vláknami. | Zdroj: Deceuninck

Vďaka výstužiam Forthex sa navyše podstatne zníži hmotnosť finálneho okna, čo predstavuje veľkú výhodu nielen pri jeho výrobe, ale aj pri manipulácii a montáži hotového produktu. Farbu Elegant si môžete vybrať zo škály 50 odtieňov v lesklej alebo matnej povrchovej úprave. Pripravená je pre vás paleta s vkusnými odtieňmi sivej, pre vidiecke domy sú zas k dispozícii teplé tóny dreva. V ponuke je jadro profilu v bielej farbe, pre obojstranne fóliované profily možno zvoliť prefarbené jadro v tmavosivom dekore.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteVila s bazénom
Profil Elegant je alternatívou k hliníkovým oknám pri zachovaní vlastností PVC. | Zdroj: Deceuninck

Viac sa o profile Elegant dočítate na www.elegant.deceuninck.com/sk

Zdroj: PR článok Deceuninck, spol. s r.o.