mobilny postrekovac
Galéria (5)

Mobilný postrekovač

Je neoceniteľným pomocníkom každého záhradkára. Postrekovač je vyrobený z kovového šrotu. Opis s obrázkami a fotografiami poskytuje dostatočnú dokumentáciu na svojpomocnú výrobu podobného zariadenia v domácich pod mienkach. Riešenie konštrukčných detailov nechávame na voľnosť domácim majstrom.

Galéria

Opis Hlavným agregátom je kompresor z chladiarenského zariadenia, ktorý je poháňaný elektrickým motorom 380 V, 0,55 kW, 1 400 ot./min. Upevnený je na prednej časti vozíka na 4 cm hrubej doske. Na pripojenie k zdroju elektrickej energie slúži zásuvka a vypínač na 380 V na ľavej strane dosky.
 
Tlakový valec z vozidla Tatra poslúžil ako valec na chemikálie (čierny). K pásovej oceli ho pripevníme dvoma obručami (spevnenými kostrou) a skrutkami M10. Na vrchnej strane je plniaci otvor na chemikálie s uzáverom. V spodnej časti sa nachádza výpustný ventil 3/4“ s možnosťou zapojenia postrekovacej hadice. Vzduchový valec (zelený), vybavený tlakomerom, je upevnený ku kostre obručami. Maximálny tlak 3,5 atm v ňom zabezpečuje poistný ventil. Valce sú prepojené navzájom i s kompresorom pomocou medenej rúrky s priemerom 10 mm. Rám postrekovača je vyrobený z uholníkov 35 × 35 × 4 mm a z oceľovej pásoviny. Na jej prednej i zadnej časti sú privarené rúrky na vysúvateľné podpery, ktoré slúžia na stabilizáciu agregátu pri striekaní.

Ing. Zdenek Bažant, Trenčín 
Foto a kresby: autor
Zdroj: Časopis Urob si sám

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.