Majster roka 2022: Koterec s prístreškom na drevo a náradie

Koterec s prístreškom na drevo a náradie
Zdroj: Lukáš Kažimír

Do súťaže Majster roka 2022 by som sa rád zapojil s projektom, ktorý je koterec pre psa + k tomu malý prístavok na drevo, náradie a podobne.

Všetko začalo prípravou projektu a kúpou železa. Niekoľko dní nám trvalo všetko narezať a pozvárať (s čím pomohol kamarát) a vybrúsiť zvary, aby bola konštrukcia pripravená na maľovanie.

Koterec s prístreškom na drevo a náradie
Zdroj: Lukáš Kažimír

Na povrchovú úpravu som použil dvojzložkovú polyuretánovú farbu Chemopur – najprv dva nátery základnou farbou a potom ďalšie dva finálne nátery.

Koterec s prístreškom na drevo a náradie
Zdroj: Lukáš Kažimír

Následne som sa mohol pustiť do zastrešenia. Použil som strešný trapézový plech, na výber ich nebolo až tak veľa, keďže na manželkinu žiadosť museli byť antracitovej farby. Keďže strecha má cca 13 metrov štvorcových, bola by škoda to nevyužiť, takže odkvap má za úlohu odviesť dažďovú vodu do sudov.

Koterec s prístreškom na drevo a náradie
Zdroj: Lukáš Kažimír

V ďalšom kroku som dokončil steny – kombinácia z OSB dosiek, ktoré ešte zostali po stavbe domu, plus z pohľadových strán a najviac namáhanej severnej strany opäť trapézový plech, ale tentokrát fasádny. Samozrejme, tiež antracit.

Aby koterec nebol úplne zadebnený a psík mal možnosť výhľadu na záhradu, dom a cestu, na konštrukciu som priskrutkoval dva panely zo zváraného pletiva. Okrem výhľadu je nesporne väčšou pridanou hodnotou vetranie.

Tip: Všetok nábytok a záhradné doplnky na jednom miesteKoterec s prístreškom na drevo a náradie
Zdroj: Lukáš Kažimír

Nakoniec som sa mohol pustiť do podlahy. Opäť mi poslúžil zvyšný materiál zo stavby. Dosky som len skrátil na potrebnú dĺžku, obrúsil a natrel lazúrou.

V menšej časti vpravo, určenej na uskladnenie dreva a náradia, som nechal pod dverami dostatočne veľkú medzeru na to, aby ňou prešla mačka a mohla tam tráviť chladné zimné noci.

Koterec s prístreškom na drevo a náradie
Zdroj: Lukáš Kažimír

Na ďalšie týždne si nechávam už len drobnosti – dokončiť budú pre psa a domyslieť, ako využijem elektrické káble, ktoré som tam priviedol. Určite tam bude aspoň jedna zásuvka a hádam by sa hodilo aj osvetlenie. Ale o tom až niekedy nabudúce.

Lukáš Kažimír

Zapojte sa aj vy do súťaže Majster roka 2022 a vyhrajte! Všetko o súťaži nájdete tu:
Staň sa Majstrom roka 2022 a vyhraj farby na celý dom!

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.

Ak už registráciu máte, prihláste sa.