Vyhnite sa kolónam na e-kolobežke Narex

scooter rozlozeny
Zdroj: Narex

Hľadáte šikovného pomocníka na cestovanie do práce, na výjazdy do mesta alebo prírody? Úžasný a ekologický prostriedok je akumulátorová kolobežka Narex.

E-kolobežky sú od jari tohto roka absolútnym hitom. Výrobca elektronáradia z Českej Lípy zaradil e-kolobežku do svojho sortimentu po nečakanom úspechu koncom minulého roka, keď bola v ponuke noviniek v oblasti akumulátorovej techniky – BRUSHLESS. Bezuhlíková (bezkomutátorová) akumulátorová technika disponuje motormi s väčšou výdržou a dlhšou životnosťou práve vďaka absencii uhlíkov a komutátorov. Dosahuje tak vyššie výkony a rovnaká technológia sa dá využiť aj pri kolobežkách, ktoré doteraz v ponuke Narex neboli.

Zaručuje vysoký komfort jazdy po rovných i členitých povrchoch. Pevný oceľový rám a široký hliníkový odliatok nosnej plošiny sú stabilné aj pri pohybe v nespevnenom teréne. 8,5-palcové bezdušové kolesá tlmia nárazy a vibrácie, zlepšujú reakčné schopnosti a uľahčujú ovládanie. Vďaka uloženiu akumulátora do stĺpika stroja má kolobežka veľkú svetlú výšku (120 mm), bez ťažkostí teda zvládne aj bežné spomaľovacie prahy, nájazdy na chodníky a iné terénne nerovnosti. Výkonný bezkomutátorový motor si poradí so stúpaním až 15°.

E Scooter
Zdroj: Narex

Vymeniteľný Li-ion akumulátor

Jadro vyberateľného akumulátora tvoria kvalitné Li-ion články Panasonic s menovitou kapacitou 6,4 Ah, vďaka ktorým možno na jedno nabitie prejsť až 25 km. Prejdená vzdialenosť sa môže líšiť v závislosti od terénu a hmotnosti používateľa. Čas na nabitie úplne vybitého akumulátora sa pohybuje medzi 150 –180 min. Batériu možno nabíjať vybratú alebo priamo v stroji prostredníctvom nabíjacieho konektora. Tento fakt pasuje kolobežku za ideálny prostriedok na cesty do práce. Ekologický, rýchly, jednoduchý a v priebehu pracovného času opäť pripravený na jazdu. Skutočným nadšencom ponúkame možnosť kúpy náhradného akumulátora, ktorým možno dojazd až zdvojnásobiť. Výmena náhradného akumulátora je veľmi jednoduchá a rýchla, zaberie len pár sekúnd. Hmotnosť akumulátora je 1,5 kg.

Detail vybratie batérie
Vybratie batérie | Zdroj: Narex

Bezpečnosť vždy na prvom mieste!

S ohľadom na zaistenie čo najvyššej bezpečnosti pri jazde za zníženej viditeľnosti je e-kolobežka NAREX štandardne vybavená predným LED reflektorom s aktívnym dosvitom až 20 m a zadným červeným LED svetlom. Pri jazde v zastavaných oblastiach alebo na cyklochodníkoch poslúži manuálny signalizačný zvonček.

E Scooter
Zdroj: Narex

Kotúčová a nožná brzda

Zadná kotúčová brzda s funkciou e-ABS sa vyznačuje vysokou spoľahlivosťou pri brzdení. Zadná nožná brzda v hraničných situáciách skracuje brzdnú dráhu na nutné minimum. Hneď, ako používateľ začne brzdiť, začne prerušovane svietiť zadné červené LED svetlo. 350 W BRUSHLESS motor, uložený v disku predného kolesa, dokáže akcelerovať až na rýchlosť 29 km/h a zároveň zostane maximálne efektívny. Pri jazde z kopca alebo pri brzdení dokáže vytvárať prebytočnú energiu, rekuperovať ju späť do batérie a významne tak predlžovať dojazd stroja.

E-kolobežka Narex je neuveriteľne skladná

Sklápací mechanizmus kolobežky je obdivuhodne jednoduchý, takže ju ľahko zložíte do kufra auta alebo vezmete so sebou do autobusu či električky. Špeciálne navrhnutý zámok znemožňuje rozloženie kolobežky počas jazdy.

Skladanie E Scooter
Skladanie E Scooter | Zdroj: Narex

Odporúčaná predajná cena je 464,40 € s DPH. Ceny sa u jednotlivých predajcov môžu líšiť. Zoznam predajcov značky Narex nájdete TU.

Viac na www.narex.cz/novinky/cs/2019-10/escooter.html.

Zdroj: PR článok spoločnosti Narex s.r.o.