Strihanie živých plotov bez práce navyše

Strihanie živých plotov bez práce navyše

Prichádza jar a s ňou aj život do každej záhrady. Prvé teplé slnečné lúče nás pomaly vyťahujú von, aby sme dorobili, čo sme na jeseň nestihli kvôli zlému počasiu. V období medzi jarou a letom, keď už je všetko zakvitnuté a zelené prichádza na rad údržba živých kríkov a plotov, kedy zistíme, v akom stave sa nachádza naše náradie na údržbu a v prípade ak dosluhuje začneme rozmýšľať nad výmenou. Ale ako sa správne rozhodnúť?  

Dnes máme na výber obrovské množstvo prístrojov na údržbu živých plotov, že sa v nich môžeme ľahko stratiť a preto by som Vám rád predstavil jednu z noviniek na slovenskom trhu, ktorá Vám ušetrí čas i námahu pri údržbe živých plotov i tvarovaní okrasných drevín.

Garden GROOM sú jedinečné plotové nožnice, ktoré nielen strihajú, ale aj mulčujú postrihaný odpad a zároveň ho zbierajú do zbernej nádoby alebo vaku. Tento systém strihania živých plotov bol vyvinutý v Anglicku asi pred 20 rokmi tamojším záhradníkom, ktorému sa už nechcelo donekonečna zbierať odpad po úprave a následneho ho ešte spracovávať drvením, aby nezaberal veľa miesta v odpade. Od tej doby si našiel veľa priaznivcov, ktorý sa tešia jednoduchšej údržbe svojej záhrady a 10 násobnému zníženiu odpadu, ktorý je okamžite použiteľný na mulčovanie alebo kompostovanie.

Princíp fungovania Garden GROOM

Plotové nožnice pracujú na princípe rotujúcej čepele rovnako ako kosačka, ale s tým, že čepel je za ochrannou „mrežou“, ktorá zabezpečuje odrezanie dreviny ako nožnicami. Teda rez je krásny, bez poškodenia a prípadného uschýnania koncov kríku. Následne je odpad pomocou rotujúcej hlavy odvedený do zberného vaku, ktorý je súčasťou prístroja. Po strihaní či naplnení zbernej nádoby odpad vysypete do kompostu, alebo použijete na mulčovanie v záhone.

Skúsenosti s Garden GROOM

Počas obdobia odkedy sa Garden Groom nožnice na živé ploty začali predávať na Slovensku, teda od 2012, sme boli v kontakte s niektorými zákazníkmi, aby sme si overili ich funkčnosť v reálnej pravádzke a boli sme sami milo prekvapení spokojnosťou.

Prvé čo sme zistili, že v prípade ak mal zákazník už predtým lištové nožnice na živý plot, tak je potrebné sa s Garden Groom-om naučiť pracovať, lebo technika strihania je zásadne odlišná (prirovnal by som to asi k šoférovaniu motorky a automobilu). Následne ako si osvojíte prácu s týmto prístrojom, pochopíte jeho výhody. Ploty vyzerajú uhľadenejšie, 99% odpadu je pozbieraného v zbernej nádobe (to 1% je tak na jemno podrvené, že ho vietor skôr odfúkne, než ho stihnete pozbierať) a zároveň nemusíte zháňať drvičku na zelený odpad, aby ste zmenšili jeho objem, resp použili na nastielanie alebo kompostovanie.

Tipy plotových nožníc Garden GROOM

Portfólio zastrihávačov Garden GROOM pozostáva z 3 modelov. Konštruktéri mysleli na každé použitie a vyrobili tieto modelové tipy:

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteGarden GROOM Barber

Ide o malú akumulátorovú verziu zastrihávača, ktorý je určený výhradne na tvarovanie malých plôch, kde manipulácia s elektrickým strojom nieje možná. Priemer rotačnej hlavice je 10cm a strihá dreviny do priemeru 6mm. Je vybavený akumulátorom s napätím 7,2V s kapacitou 2,6Ah. Doba strihania na jedno nabitie je cca 30min. [viac informácií o Garden GROOM Barber]. 

Garden GROOM Midi

Je elektrický zastrihávač na živé ploty vhodný najmä pre ženy vďaka svojej hmotnosti 2,7kg. Je vhodný na strihanie kríkov, ktorých priemer dreviny je do 10mm. Priemer rotačnej hlavy, teda strihacej hlavy, je 23cm čo postačuje na údržbu väčšiny živých plotov, ale aj tvarovanie väčších okrasných drevín. Súčasťou týchto plotových nožníc sú dva zberné systémy a to tzv. „príručný“, ktorý je priamo na stroji, ten má veľkosť 5 litrov a vymeniteľný veľkokapacitný vak s dlhým rukávom o veľkosti 50 litrov. [viac informácií o Garden GROOM Midi]. 

Garden GROOM Pro

Je naväčším z rodiny plotových nožníc Garden Groom a svojou veľkosťou je ideálny pre mužov a veľké živé ploty. Priemer strihacej hlavy je až 30cm a poradí si s priemerom dreviny do 20mm! Aj táto verzia má dva zberné vaky, jeden príručný s objemom 6 litrov a vymeniteľny veľkokapacitný vak s rukávom o veľkosti 60 litrov. [viac informácií o Garden GROOM Pro].

V prípade ak si chcete tieto plotové nožnice vyskúšať môžete nás navštíviť v Žiline v sídle spoločnosti OZY s.r.o., alebo na výstave Gardenia v Nitre (14. – 17.4.2016).

PR článok spoločnosti OZY s.r.o.  

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.