Objavte kúzlo elektrickej píly

Objavte kúzlo elektrickej píly

Elektrická reťazová píla je spoľahlivý pomocník na prípravu dreva, do záhrady a napríklad aj do dielne. Na čo nám stačí? Pre koho je vhodná? Aké sú jej prednosti? Aký model vybrať? Možno vám pri zadovážení píly pomôžu naše rady a tipy.

Keď potrebujete iba prerezať stromčeky v záhrade alebo pripraviť drevo napríklad do krbu či vonkajšieho ohniska, je práve elektrická píla ideálnou voľbou. Samozrejme za predpokladu, že máte po ruke prívod elektriny.

Elektrická píla je vhodná aj na prípravu palivového dreva, ak režete pár kubíkov za rok a ide o klady menších priemerov. Stačí vám na to koza na pílenie dreva a môžete ísť na vec.

Elektrické píly sú nenáročné na údržbu. Stačí Vám strážiť množstvo oleja a musíte kontrolovať, aby bola reťaz správne ostrá. Určite oceníte aj ľahké napínanie a výmenu reťaze bez použitia náradia.

K štandardnej výbave elektrických píl patrí bezpečnostná brzda či automatické mazanie reťaze.

      Výkonná elektrická píla LEVITA 200 ES FOTO: Mountfield

Výhodou elektrických píl je ich nižšia hmotnosť a menšia hlučnosť ako pri pílach benzínových. Môžete ich teda pokojne použiť aj pri stolárskych prácach v dielni. A vďaka nízkej váhe zvládnu prácu s ňou bez väčších problémov aj ženy.

Výkon píly vyberajte podľa toho, ako často ju budete používať a na aké rezanie. Ak s ňou chcete primárne pripravovať drevo, volte píly s elektromotorom s príkonom 1800, v lepšom prípade 2000 alebo dokonca 2400 W, čo už je na elektrickú pílu veľká sila. Naopak na prerezávanie stromčekov či občasné rezanie klád menších priemerov vám stačí aj píla s výkonom 1400 W.

      Elektrická píla Patriot ES 200 FOTO: Mountfield

Nezanedbateľným faktorom pre kúpu elektrickej píly môže byť aj cena, ktorá je nižšia ako pri výkonnejších pílach benzínových.

ZDROJ PR článok spoločnosti Mountfield a.s.

  1. Zakaznik says:

    Dobrý deň,
    narazil som na váš článok po tom ako som si objednal práve zobrazovanú el. pilu Patriot es 200. Je to moje prvá píla no po stlačení pojistky + štartu sa nič nestane. Píla sa zapne až keď potiahnem brzdovú páku trocha smerom ku sebe(nie úplne zabrzdenie). Vtedy sa zapne. Nie som si istý či sa takto el pily spávajú ale veľmi by ma prekvapilo keď áno. Nejaká rada ? Reklamovať alebo nie

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje