Budúcnosť patrí akumulátorom
Galéria (10)

Budúcnosť patrí akumulátorom

Nie sú žiadnou novinkou. Nájdete ich všade okolo seba. Vďaka akumulátorom sa môžete zhovárať cez mobil, pracovať na počítači, vyvŕtať otvory v stene, alebo sa dokonca odviezť v aute. Dnes však vďaka výkonnému akumulátoru zrežete živý plot aj cez víkend bez toho, aby ste hlukom a benzínovým pachom obťažovali svojho suseda.

Galéria

Husqvarna_plotostrih
Husqvarna_sekera
Husqvarna
Husqvarna_rukavice-na-kriky
Husqvarna
Husqvarna_hrable
Husqvarna_kosacka
Husqvarna_ryl

Vôbec to pritom neznamená, že musíte počítať so zdĺhavou prácou. Ono chlapské: „poriadny motor síce narobí rámus, ale spraví kus roboty a to hneď“ už dávno neplatí. Akumulátoroví pomocníci sú často dokonca ešte výkonnejší ako ich motorové alternatívy a práca s nimi netrvá o nič dlhšie. Pracovať s nimi môžete aj bez skvelej fyzickej kondície – sú totiž aj oveľa ľahšie a v podstate nevyžadujú údržbu. Každopádne môžete zabudnúť na všetky handričky a prsty zamazané od oleja. 

Vydržia naozaj dlho

Akumulátoroví pomocníci v sebe zahŕňajú výhody motorových a elektrických produktov. Dokážu pracovať nepretržite až 45 minút, čo umožňujú výkonné líthium-iontové akumulátory v kombinácii s režimom úspory energie a na druhej strane poskytujú pri prácu úplnú nezávislosť pohybu. Nemusíte sa obávať, že sa zamotáte do elektrického kábla, či neustále naň dávať pozor. Komfort práce zvyšuje pohodlná obsluha pomocou jediného tlačidla, minimálna hmotnosť, bezhlučnosť a nulové emisie. Navyše sú akumulátory kompatibilné, takže ak zrežete svoj živý plot, môžete akumulátor prehodiť do vyžínača a upraviť aj okraje trávnika okolo terasy, pri sedení, či múriku. Ak máte takéto akumulátory dva – môžete veselo pracovať nepretržite celý deň.

Akumulátorový vyžínač

Vyžínač sa vám zíde na miestach, kam sa s kosačkou nedostanete. Pri práci s akumulátorovým vyžínačom oceníte absenciu hluku, výfukových plynov a nepríjemných vibrácií. Navyše nepotrebujete ani popruhy, ktoré sú nevyhnutné pri práci s benzínovým vyžínačom.Strunový vyžínač s akumulátorom je ľahký a vyvážený a rýchlo si poradí s vysokou, silnou, alebo mokrou trávou.

Akumulátorové plotostrihy

Ak nemáte radi tvarovanie živého plota, s akumulátorovým plotostrihom si túto prácu zamilujete. Skvelé ovládanie, ergonomické úchopy, nízka hmotnosť a motor, ktorý je rovnako výkonný ako benzínový  spraví z „povinnej jazdy“ príjemný relax. V kreatívnom zápale sa môžete oháňať ostrou čepeľou bez toho, aby ste dávali pozor na elektrickú šnúru. Aby bola práca čo najmenej únavná, plotostrih váži len zopár kíl a vďaka 36V Li-Ion akumulátoru vydrží pracovať tak dlho, ako potrebujete.

Akumulátoroví pomocníci do záhrady sú napájaní výkonným akumulátorom Li-Ion 36V. Vďaka nemu podávajú rovnaký výkon, ako ich benzínové varianty. Akumulátor navyše ľahko vyberiete z jedného stroja a vložiť do druhého.
Akumulátoroví pomocníci do záhrady sú napájaní výkonným akumulátorom Li-Ion 36V. Vďaka nemu podávajú rovnaký výkon, ako ich benzínové varianty. Akumulátor navyše ľahko vyberiete z jedného stroja a vložiť do druhého.

Akumulátorové píly

Áno. Akumulátorom môže byť napájaný aj taký výkonný pomocník, ako je píla.Absolútne žiaden hluk a spaliny, žiadna veľká námaha a minimálne vibrácie. Takéto niečo sa skvele hodí aj do interiéru, no výborne akumulátorovú pílu využijete v ovocnom sade, či na hospodárskom dvore.Veľmi jednoducho sa štartuje, ovláda a pohodlne sa drží. Navyše odpadá náročná údržba o spaľovací motor.

Presvedčte sa sami

Komfort pri práci si najlepšie odskúšate sami, ale aj čísla hovoria jasnou rečou: pri benzínových strojoch vás jedna nádržka stojí v priemere 1,4 Eur. Za 1000 nádrží teda zaplatíte 1400 Eur. Ak to porovnáte s batériou s kapacitou 4,2 Ah, za ktorú zaplatíte 225 Eur, pričom náklady na jedno nabitie predstavujú približne 0,25 Eur, vyjde vám viac než 80%-ná úspora. Pri počte tisíc nabití budú vaše náklady okolo 250 Eur. Akumulátor aj so všetkými nabíjaniami vás vyjde 475 Eur, čo je asi tretina nákladov na benzínový stroj!

Husqvarna Slovensko s.r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.