Bleskové upratovanie s dýzou

image 33720 25 v1

Po zime sú všade okolo domu, chaty alebo chalupy nánosy zaschnutého blata, lístia, vetvičiek i spleti pavučín. Pustiť sa do jarného upratovania znamená vziať do ruky vedro, kefu a napustiť si hektoliter vody. A stráviť dva dni nepríjemnou drinou. Je to však nutné?

Dnes už sa predsa len ponúka rýchlejšie a úspornejšie riešenie. Stačí siahnuť po tlakovej umývačke. Práca bude hotová za chvíľu – a vody spotrebujete len zlomok. Oproti umývaniu pomocou klasickej hadice je totiž umývačka až o 80 percent úspornejšia.

Vďaka tomu sa mobilné tlakové umývačky rýchlo stávajú bežnou súčasťou výbavy chát, chalúp aj rodinných domov a záhrad. Podobne ako napríklad kosačky, avšak s tým rozdielom, že umývačka je užitočná po celý rok.

       Kto sa nechce s upratovaním príliš zdržiavať a zároveň vyžaduje dokonalý výsledok, ten nedá na tlakovú umývačku dopustiť. Foto Mountfied

Ich obľuba spočíva v rýchlom a precíznom spôsobe čistenia a umývania. Umývačky totiž vystreľujú zo svojej dýzy vodu pod vysokým tlakom, čím sa zmnohonásobí jej čistiaci efekt. „Oproti záhradnej hadici dokáže vyvinúť až 40x vyšší tlak,“ uvádza na adresu týchto moderných pomocníkov Miroslav Spálovský z Mountfieldu. A dodáva, že pre bežného používateľa odporúča umývačky, ktoré vyvinú tlak zhruba od 130 do 150 bar a ktoré majú prietok aspoň 7 litrov vody za minútu. Pri umývačkách totiž platia dve zásady: čím vyšší tlak, tým kvalitnejšie čistenie, a čím väčší majú prietok, tým skôr budete s prácou hotoví.

Všetky špina zmizne nielen zo záhradného náradia, bicykla, ale aj z obkladov, dlažby pri bazéne, chodníkov či z terasy počas niekoľkých okamihov. Rovnako tak zo sokla, fasády alebo plotu. Ak zvolíte model so zabudovanou nádržkou na prisávanie saponátu, môžete sa pustiť napríklad aj do očisty motorky alebo auta vrátane jeho podvozku.

      Skvelým doplnkom tlakovej umývačky je nádobka na prisávanie saponátu. Umytie je ešte efektívnejšie a odplaví aj mastné škvrny. Foto: Mountfield

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteKu kvalitným umývačkám si možno dokúpiť rozličné príslušenstvo, ktoré ich využiteľnosť ešte rozšíri. Napríklad s pieskovacou súpravou ľahko odstránite staré nátery alebo hrdzu a so špeciálnou zahnutou dýzou dočiahnete do hocijakej škáry alebo do odkvapov.

      Na očistu členitých a ťažšie dostupných plôch sú určené rôzne nástavce. Napríklad zahnutá dýza, alebo na snímke rotačná kefa. Foto: Archiv

Moderné stroje sú vybavené rôznymi vychytávkami, ktoré veľmi uľahčujú prácu aj manipuláciu s umývačkou. Ako sa teda spozná dobrá umývačka? Predovšetkým by podľa Spálovského mala mať veľké a pevné kolieska pre ľahký transport z miesta na miesto. Samozrejmosťou by tiež malo byť automatické vypínanie motora pri uzavretí striekacej pištole, zabudovaný navijak tlakovej hadice či regulátor tlaku.

www.mountfield.sk/umyvacky

Zdroj PR článok spoločnosti Mountfield SK, s.r.o. 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.