image 27087 25 v1
Galéria (8)

Bezpečná práca s pílou

Pomocou reťazovej píly spravíte v záhrade obrovský kus práce. Manipulácia s ňou však vyžaduje grif a je plná rizík. Vylúčiť možnosť zranenia dokážu len kvalitné protiporezové materiály. Pracovné oblečenia, ktoré sú z nich vyrobené sa vám budú navyše zaručene aj páčiť.

Galéria

Ochranný odev
Bezpečná obuv - H150-0150
Bezpečná obuv - H420-0323
Bezpečná obuv - H420-0324
Bezpečná obuv - H420-0326
Bezpečná obuv - H420-0332
Bezpečná obuv - H460-0024

Kvalitné a bezpečné oblečenie je navrhnuté tak, aby zvýraznilo na chlapovi mužnosť. Je to dokonalý príklad funkčného dizajnu, ktorý sa v ostatných rokoch teší rastúcej popularite. Nohavice aj bundy s ergonomicky tvarovanými ramennými a kolennými časťami a zosilneniami na najviac zaťažovaných miestach tak udávajú úplne nový trend. Výrobcovia záhradnej a lesnej techniky sa rôznymi vychytávkami predbiehajú a snažia sa zviezť na vlne. Nie je to však len obyčajné značkové oblečenie, to pri práci nestačí. Pri práci potrebujete ochranu pred dažďom, chladom a aj úrazmi a pri tom všetkom musí oblečenie ešte aj „dýchať“.

Pri vyberaní

Oblečenie si vyskúšajte v rôznych pozíciách. Musí byť pohodlné a dokonale sedieť, aby neobmedzovalo pri práci. Zároveň však musí byť dostatočne teplé a vodeodolné. Ak sa chystáte vyraziť do lesa na drevo, zvoľte oblečenie výrazných farieb s reflexnými prvkami. Keď zotínate strom musíte mať dokonalý prehľad o prítomnosti osôb v okolí. Možno si poviete, že oranžová je hitom minulých rokov, no vďaka nej ostanete v lese viditeľní za každých okolností. Pri práci s reťazovou pílou je prvoradá bezpečnosť. Zvoľte preto protiporezové materiály. Na dlhšiu prácu sú ideálne odevy s technológiou Gore-Tex. Takéto ochranné oblečenia vás udržia aj pri náročnej práci úplne v suchu a zvyšujú tak komfort práce. Ak pílite často, hľadajte nohavice z protiporezového materiálu, no ak ste len zriedkavý užívateľ reťazovej píly, bohato postačia návleky, ktoré si len pripevníte na akékoľvek nohavice.

Pozor na hlavu!

Nikdy nepodceňujte ochranu hlavy, zvlášť pri práci v lese. Vždy noste prilbu. Tá by mala byť ľahko nastaviteľná a hlavne pohodlná. Niektoré píly sa už vyrábajú s chráničmi sluchu a zraku. Tieto ochranné prvky sa ale dajú zakúpiť aj samostatne. Sieťové štíty bývajú kovové, nylónové alebo z plexiskla a slúžia skôr na ochranu zraku ako módny doplnok. Viac môžete ohúriť chráničmi sluchu, obzvlášť modelmi s rádiom.

Aj nohy sú dôležité

Celkový outfit nepochybne dotvára obuv. K pracovnému úboru lesníka patrí ťažká obuv. Výborným a pevným materiálom je koža. Obuv musí mať protišmykovú podrážku a vystužené špice. Ak pílite často, nebudú na škodu ani topánky s protiporezovou vrstvou.

Ochranná koženná obuv Classic 20

Robustná, no pohodlná a ľahká pracovná obuv je základ pohodlnej a bezpečnej práce. Ochranná kožená obuv Classic 20 od spoločnosti Husqvarna je navyše vybavená aj protiporezovou ochranou. Zosilnené spodné časti obuvi zabraňujú opotrebovaniu a ponúkajú vynikajúcu stabilitu pre členky a chodidlá. Odnímateľnú vnútornú vrstvu môžete prať.

Odporúčaná cena: 141,89 Eur

www.husqvarna.com/sk/

Pozrite si VIDEO z testovania protiporézových nohavíc

PR článok Husqvarna Slovensko s.r.o. 

  1. Andrej Irša says:

    Protiporézové? Aj tu aj na FB? A tu použijem presnú citáciu: „Niektoré píly sa už vyrábajú s chráničmi sluchu a zraku.“ Kde kúpim pílu s chráničmi sluchu a zraku? Prečítal si vôbec niekto znenie článku, pred alebo po zverejnení?

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje