Bezpečná práca s pílou

image 27087 25 v1

Pomocou reťazovej píly spravíte v záhrade obrovský kus práce. Manipulácia s ňou však vyžaduje grif a je plná rizík. Vylúčiť možnosť zranenia dokážu len kvalitné protiporezové materiály. Pracovné oblečenia, ktoré sú z nich vyrobené sa vám budú navyše zaručene aj páčiť.

Kvalitné a bezpečné oblečenie je navrhnuté tak, aby zvýraznilo na chlapovi mužnosť. Je to dokonalý príklad funkčného dizajnu, ktorý sa v ostatných rokoch teší rastúcej popularite. Nohavice aj bundy s ergonomicky tvarovanými ramennými a kolennými časťami a zosilneniami na najviac zaťažovaných miestach tak udávajú úplne nový trend. Výrobcovia záhradnej a lesnej techniky sa rôznymi vychytávkami predbiehajú a snažia sa zviezť na vlne. Nie je to však len obyčajné značkové oblečenie, to pri práci nestačí. Pri práci potrebujete ochranu pred dažďom, chladom a aj úrazmi a pri tom všetkom musí oblečenie ešte aj „dýchať“.

Pri vyberaní

Oblečenie si vyskúšajte v rôznych pozíciách. Musí byť pohodlné a dokonale sedieť, aby neobmedzovalo pri práci. Zároveň však musí byť dostatočne teplé a vodeodolné. Ak sa chystáte vyraziť do lesa na drevo, zvoľte oblečenie výrazných farieb s reflexnými prvkami. Keď zotínate strom musíte mať dokonalý prehľad o prítomnosti osôb v okolí. Možno si poviete, že oranžová je hitom minulých rokov, no vďaka nej ostanete v lese viditeľní za každých okolností. Pri práci s reťazovou pílou je prvoradá bezpečnosť. Zvoľte preto protiporezové materiály. Na dlhšiu prácu sú ideálne odevy s technológiou Gore-Tex. Takéto ochranné oblečenia vás udržia aj pri náročnej práci úplne v suchu a zvyšujú tak komfort práce. Ak pílite často, hľadajte nohavice z protiporezového materiálu, no ak ste len zriedkavý užívateľ reťazovej píly, bohato postačia návleky, ktoré si len pripevníte na akékoľvek nohavice.

Pozor na hlavu!

Nikdy nepodceňujte ochranu hlavy, zvlášť pri práci v lese. Vždy noste prilbu. Tá by mala byť ľahko nastaviteľná a hlavne pohodlná. Niektoré píly sa už vyrábajú s chráničmi sluchu a zraku. Tieto ochranné prvky sa ale dajú zakúpiť aj samostatne. Sieťové štíty bývajú kovové, nylónové alebo z plexiskla a slúžia skôr na ochranu zraku ako módny doplnok. Viac môžete ohúriť chráničmi sluchu, obzvlášť modelmi s rádiom.

Aj nohy sú dôležité

Celkový outfit nepochybne dotvára obuv. K pracovnému úboru lesníka patrí ťažká obuv. Výborným a pevným materiálom je koža. Obuv musí mať protišmykovú podrážku a vystužené špice. Ak pílite často, nebudú na škodu ani topánky s protiporezovou vrstvou.

Ochranná koženná obuv Classic 20

Robustná, no pohodlná a ľahká pracovná obuv je základ pohodlnej a bezpečnej práce. Ochranná kožená obuv Classic 20 od spoločnosti Husqvarna je navyše vybavená aj protiporezovou ochranou. Zosilnené spodné časti obuvi zabraňujú opotrebovaniu a ponúkajú vynikajúcu stabilitu pre členky a chodidlá. Odnímateľnú vnútornú vrstvu môžete prať.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteOdporúčaná cena: 141,89 Eur

www.husqvarna.com/sk/

Pozrite si VIDEO z testovania protiporézových nohavíc

PR článok Husqvarna Slovensko s.r.o. 

Komentáre

  1. Andrej Irša says:

    Protiporézové? Aj tu aj na FB? A tu použijem presnú citáciu: „Niektoré píly sa už vyrábajú s chráničmi sluchu a zraku.“ Kde kúpim pílu s chráničmi sluchu a zraku? Prečítal si vôbec niekto znenie článku, pred alebo po zverejnení?

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.