Aká reťazová píla je tá pravá?
Galéria (7)

Aká reťazová píla je tá pravá?

Reťazovú pílu kupujeme kvôli výraznému zjednodušeniu a skráteniu práce s drevom. Na začiatku je však veľmi dôležité určenie, na čo vlastne budeme pílu využívať. Rozdiely medzi hobby a profesionálnymi pílami sú totiž značné.

Galéria

Kúrenie drevom súťaž husqvarna - H110-0287
H110-0378
H150-0107
H150-0114
Kúrenie drevom súťaž husqvarna - H150-0145
Bezpečná obuv - H150-0150

Do záhrady a okolo domu

Práve objem a sila motora určujú hlavné rozdiely medzi reťazovými pílami. Píly s menšími objemami motora do 45 cm3, sú vhodné pre príležitostné práce. Píly s nižšími výkonmi sú určené prevažne na sezónne práce v záhrade alebo v lesných porastoch okolo domu. Ak potrebujete napíliť drevo na zimu, takáto motorová píla je presne pre vás. Ideálne na prácu okolo domu sú však aj akumulátorové píly. Ich plusom je oveľa nižšia hlučnosť, žiadne priame emisie a ekologický chod.

U píl HUSQVARNA oceníte veľmi pohodlné ovládanie a inovatívne technológie, ktoré zvyšujú komfort pri práci. Systém LowVib efektívne tlmí vibrácie, ktoré sa prenášajú na ruky. Motor X-Torq pracuje až o 20 % nižšou spotrebou paliva pri znížení emisií až o 75 %.

Do lesa na každý deň

Ak je pílenie vašou každodennou prácou, potrebujete reťazovú pílu bez kompromisov, či už v oblasti výkonu, alebo ergonómie. Profesionálne píly majú väčšinou objem motora od 50 do 75 cm3 a ich devízou je možnosť pracovať dlhodobo pri vysokých výkonoch motora bez ohľadu na vonkajšie podmienky. Okrem výkonného motora a ergonomických prvkov sú profesionálne píly vybavené inovatívnymi systémami, napr. AutoTuneTM pre optimálne nastavenie výkonu motora nezávisle od kvality paliva, nadmorskej výšky a vonkajšej teploty a RevBoostTM, ktorý zaisťuje rýchlu akceleráciu pri odvetvovaní stromov.

Viac o správnom výbere reťazovej píly sa dozviete tu.

PR článok spoločnosti zdroj: Husqvarna Slovensko s.r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.