Zateplenie podkrovia
Zdroj: URSA

Zateplenie podkrovia prináša komfort i úspory za energie

Vysoké ceny energií motivujú ľudí k úsporným opatreniam. Ušetriť na energiách možno správnym zateplením domu, najmä podkrovia. Práve to je možné zatepliť aj svojpomocne.

Pri zatepľovaní podkrovia je nutné najprv skontrolovať stav stropnej konštrukcie. Ak chýba parozábrana, treba ju doplniť, aby nedochádzalo ku kondenzácii.

„Ak máte v podkroví dostatok priestoru, môžete izolovať len nad trámami. Ak chcete mať podlahu v podkroví pochôdznu, musíte si pripraviť rošt, ktorý sa vyplní minerálnou izoláciou. Na rošt sa potom zhora pridajú dosky s malými medzerami. Nikdy nepoužívajte OSB dosky ako záklop zhora, pretože na rozdiel od dosiek neprepúšťajú vodnú paru a hrozí riziko kondenzácie. V prípade nepochôzdneho podkrovia stačí na podlahu rozprestrieť dostatočnú vrstvu izolácie,“ radí Ing. arch. Tereza Vojancová zo spoločnosti URSA, popredného výrobcu a dodávateľa minerálnych izolácií.

Na zateplenie je najvhodnejšia minerálna izolácia, napr. URSA PUREONE alebo URSA GLASSWOOL.

Minerálna izolácia URSA GLASSWOOL SILVER
Zdroj: URSA
Minerálna izolácia URSA PUREONE DF 39
Zdroj: URSA

Zdroj: PR článok URSA

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje